Devil May Cry 5 – nowy zwiastun, masa informacji i ekskluzywne demo dla Xbox One

| @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.
Devil May Cry 5

Podczas zakończonej gali The Game Awards Capcom wraz z Microsoftem potwierdzili wydanie wersji demonstracyjnej Devil May Cry 5, a ponadto pojawił się nowy zwiastun rzucający więcej światła na trzecią z grywalnych postaci.

Demo najnowszej części Devil May Cry jest dostępne od dziś na wszystkie konsole z rodziny Xbox One. Wersja demonstracyjna pozwoli nam się wcielić w Nero i siać postrach za pomocą Devil Bringera, dojdzie nawet do walki z jednym z bossów. Poza ręką Nero ma do dyspozycji swój miecz Red Queen i pistolet Blue Rose. Nieukończony kawałek gry pozwoli graczom sprawdzić czego będą mogli się spodziewać po pełnej wersji.

V to trzecia z grywalnych postaci obok Dante i Nero. Teoretycznie wygląda na słabszego, ale jego styl walki jest niezwykle intrygujący. Oparto go o przyzywanie przeróżnych demonów, które pomogą graczowi pokonać przeciwników podczas rozgrywki.

Gracze będą mogli przyzwać trzy typy demonów, są to:

  • Pantera: bardzo szybki czworonożny demon, którego zwinność sprawia, że zamienia się w wirujące ostrza. Najlepiej sprawdzi się podczas walki krótkodystansowej.
  • Gryf: skrzydlaty demon, który nie będzie miał problemów z przenoszeniem V w przestworzach. Ponadto w tym samym momencie może ciskać gromami w swoich przeciwników.
  • Koszmar: najpotężniejszy z demonów w arsenale V, jego wielkość jest równoważna z jego potęgą. Wystarczy podstawowy atak, żeby większość przeciwników została szybko zniszczona.

Rotacja demonami sprawi, że szybko rozprawimy się z przeciwnikami, a V zajmie się jedynie zadaniem ostatecznego ataku w niemal większości potyczek.

Capcom przywróci tryb Bloody Palace, który pojawi się w kwietniu 2019 roku jako darmowa aktualizacja. W tym trybie gracze będą zmagać się z hordami przeciwników, wliczając w to bossów, a sami adwersarze będą pojawiać się w falach.

Tryb Cameo może okazać się ciekawym zagraniem ze strony wydawcy, ponieważ w niektórych sytuacjach inni gracze online będą mogli nam pomóc. Jednak w większości przypadków skończy się to na ocenie walki danego gracza i niczego więcej.

Devil May Cry zadebiutuje 8 marca 2019 roku na Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów