Cyberpunk 2077 – amerykanie chcą pozwać CD Projekt

Cyberpunk 2077 Wake Up
Cyberpunk 2077 Wake Up

Nowojorska kancelaria prawnicza Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP wszczęła postępowanie przeciwko CD Projekt w celu ewentualnego wniesienia pozwu w celu ochrony interesów inwestorów polskiej firmy. Przyczyną inicjatywy prawników była niezbyt udana premiera Cyberpunk 2077, po którym nastąpił duży spadek wartości akcji CD Projekt RED.

  • Kancelaria prawnicza Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP szykuje się do postępowania przeciwko CD Projekt.
  • Według prawników CD Projekt celowo wprowadzało w błąd zarówno graczy jak i inwestorów.
  • Wcześniej podobną inicjatywę zapowiedział polski prawnik.
  • Zapoznaj się z naszą recenzją Cyberpunk 2077.

Kancelaria prawnicza z Nowego Yorku Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP chce pozwać polską firmę CD Project. Według nich mogło dojść do celowego wprowadzania w błąd, przez co stracili pieniądze inwestorzy. Gra okazała się nie do końca dopracowanym produktem, zwłaszcza w wersji na konsole PS4 i Xbox One, na które była w końcu dedykowana.

Kancelaria zachęca wszystkich posiadaczy papierów wartościowych CD Projekt do kontaktu z jej przedstawicielami w celu dalszych działań.

W Polsce też chcą pozwać CD Projekt

Wcześniej z podobną inicjatywą wystartował polski prawnik Mikołaj Orzechowski, który na portalu Bankier.pl ogłosił, że przeciwko spółce CDPR, przygotowywany jest pozew zbiorowy na podstawie art. 286 kk. – wprowadzenie w błąd celem uzyskania korzyści majątkowej. Szerzej na ten temat przeczytacie tutaj.

Ostatni patch Cyberpunk 2077 wprowadził wiele zmian i produkcja działa coraz lepiej, ale na razie nie wiadomo kiedy wróci do PlayStation Store.