Concrete Genie – znamy szczegóły dotyczące trybu VR

Szykuje się jedno z najbardziej wyjątkowych doświadczeń w goglach

Kacper Cembrowski | @_Diabe | | Przeczytasz w 2 min.

Wydawca, Sony Interactive Entertainment, oraz deweloper, studio Pixel Opus, ujawnili szczegóły dotyczące trybu VR w nadchodzącej ekskluzywnej produkcji na PlayStation 4 – Concrete Genie.

Jak możemy przeczytać w poście na oficjalnym blogu PlayStation, deweloperzy pracują nad dwoma specjalnymi trybami VR do Concrete Genie, które będą dostępne od razu na premierę.

Ludzie z Sony przy pierwszym spotkaniu z deweloperami patrząc na wyniki ich dotychczasowej pracy z Concrete Genie stwierdzili, że świat gry jest wyjątkowy i magiczny na tyle, że tryb VR to mus, ponieważ będzie to niepowtarzalne doświadczenie. W pierwszym z trybów będziemy śledzić ciekawskiego dżina o imieniu Splotch pod latarnią Denski, a naszą misją będzie odblokowanie tajemniczej mocy podczas używania Żywej Farby w całkowicie nowy sposób. Twórcy mówią, że nie chcą za dużo zdradzać, lecz obiecują, że będzie to coś wyjątkowego.

To jednak nie wszystko. Drugi tryb będzie czymś, o czym każda osoba zaznajomiona z grą marzy. Tak, dokładnie – będziecie mogli stanąć w jednej z uliczek Denski i zwyczajnie zacząć malować Żywą Farbą. Wyjątkowe i świetne doświadczenie malowania z pierwszej osoby w okularach VR.

Twórcy mają nadzieję, że tryby VR będą idealnym uzupełnieniem ich gry. Concrete Genie jest grą przygodową bazującą na dość oryginalnym koncepcie. Gracz wciela się w samotnego chłopca o imieniu Ash, który odnajduje magiczny pędzel. Ten sprawia, że jego ścienne malowidła ożywają. Gra będzie oferowała sporo zabawy barwami oraz korzystanie z zapomnianego przez deweloperów czujnika ruchu kontrolera DualShock 4.

Concrete Genie zadebiutuje wyłącznie na konsoli PlayStation 4 jesienią tego roku.

Zrzuty ekranu z trybu VR

Zwiastun fabularny

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2019/04/02/concrete-genies-two-playstation-vr-modes-detailed/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów