Cena PlayStation 4 Pro w Japonii zostanie obniżona

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.
Playstation 4 Pro Biała
Playstation 4 Pro Biała

PlayStation 4 Pro będzie można kupić nieco taniej w Japonii, od 12 października. Cena z wyjściowej ustalonej na 44,980 yenów zostanie obniżona do 39,980 yenów.

Biała wersja kolorystyczna, do tej pory zarezerwowana do edycji limitowanej wydanej w małym nakładzie, będzie teraz wersją standardową. Ponadto limitowana wersja Kingdom Hearts 3 będzie tańsza, ponieważ jej cena ma wynosić 48,780 yenów, a nie 53,780.

Takashi Mochizuki z Wall Street Journal skontaktował się z Sony z pytaniem, czy cena konsoli ulegnie także zmianie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Sony jednak nie zamierza obniżać ceny swojej konsoli w tych regionach świata.

To nie wszystko, ponieważ japoński oddział PlayStation przygotował akcję promocyjną z okazji premiery Call of Duty Black Ops 4. Kupując konsolę w zestawie z grą przyszli właściciele nie zapłacą ponad 50 tysięcy yenów, a 42,480.

PlayStation 4 Pro to nie jedyny produkt Sony, który doczekał się obniżenia ceny w Japonii, kolejnym są gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Nowa cena gogli to 34,980 yenów.

Sony postanowiło również obniżyć cenę zestawu konsoli w wersji Pro z grą Red Dead Redemption 2. Nowa cena wynosi 42,980 yenów i taki zestaw będzie można kupić od 26 października bieżącego roku.

Ciekawe kiedy Sony zdecyduje się obniżyć ceny konsol poza Japonią.

Źródło: https://gematsu.com/2018/10/ps4-pro-price-drops-to-39980-yen-in-japan-starting-october-12

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów