CD Projekt RED w tarapatach. Andrzej Sapkowski domaga się od studia kilkudziesięciu milionów złotych

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 1 minutę
Andrzej Sapkowski
Andrzej Sapkowski

Andrzej Sapkowski po raz kolejny daje się we znaki ekipie CD Projekt RED. Jak się okazuje, autor sagi o Wiedźminie domaga się od spółki dodatkowego wynagrodzenia. Z roszczenia wynika, że pisarz żąda od polskiego studia co najmniej 60 milionów złotych!

W piśmie przygotowanym przez pełnomocników pana Andrzeja możemy przeczytać:

„(…) właściwie wynagrodzenie winno opiewać na 6 proc. uzyskanych korzyści. Tym samym, odliczając nawet to, co autor uzyskał do tej pory, jak i jednocześnie uwzględniając wzrost zysków ze sprzedaży w szczególności gry Wiedźmin 3 wraz z dodatkami, uznajmy że roszczenie na tę chwilę opiewa co najmniej na 60 mln zł.”

Spółka CD Projekt RED odniosła się już do całej sprawy. Polski deweloper zapewnia, że prawa do wykorzystania utworów Andrzeja Sapkowskiego zostały nabyte w sposób ważny i zgodny z przepisami. Ponadto podkreślono, że spółce zależy na dobrych relacjach z pisarzem i mają nadzieję, że ową sytuację uda się polubownie rozwiązać.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Andrzej-Sapkowski-domaga-sie-od-CD-Projektu-zaplaty-co-najmniej-60-mln-zl-7618209.html

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów