Capcom rozważa przeniesienie gier z PlayStation 4 i Xbox One na Nintendo Switch

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Capcom wymieniany jest jako jeden z partnerów mającej zadebiutować w przyszłym roku konsoli Nintendo Switch. Podczas Q&A dotyczącego zarobków w drugim kwartale roku obrotowego, wydawca wypowiedział się na temat planów współpracy z najnowsza platformą Nintendo.

Na razie Capcom sprawdza, które multiplatformowe tytuły mógłby przenieść na Switch. Wydawca musi uwzględnić zarówno wciąż owianą tajemnicą specyfikację konsoli oraz jej grupę docelową. Developer podkreśla, że Nintendo zmierza w innym kierunku niż konsole Microsoftu i Sony, to też jego użytkownicy mają inne potrzeby i oczekiwania. Nie wątpliwie mocno komplikuje sprawę hybrydowy charakter Switch, dzięki któremu platforma staje się koszącą alternatywa dla miłośników grania na sprzętach mobilnych.

To świetnie, że rynek zostanie odświeżony przez nowy sprzęt. Jako wydawca oprogramowania, staramy się tworzyć gry, które oferują satysfakcjonujące wykorzystanie funkcji sprzętu mając na uwadze także potrzeby graczy.

Nintendo Switch zadebiutuje na półkach sklepowych w marcu 2017 roku, ale dopiero w styczniu ujawnione zostaną szczegóły dotyczące platformy, w tym jej cena oraz podzespoły.

Partnerzy Nintendo Switch

partnerzy-nintenod-switch

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki w komentarzach
1 Odpowiedz na wątek
0 Followers
 
Najpopularniejsze komentarze
Najlepiej oceniane komentarze
1 Comment authors
Marcin Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Marcin
Gość
Marcin

Street Fighter V na pewno nie wejdzie na Nintendo Switch. Dlaczego? Będzie o wiele gorszy od XBOX ONE czy PlayStation 4. I nie udźwignie nie , których gier z 2013 , 2014 , 2015 i 2016 roku.

Marcin
Gość
Marcin

A i zapomniałem dodać , że firma Capcom nie wyda gry Street Fighter V czy nawet Dead Rising.

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów