BioWare nie planuje gier Star Wars, Mass Effect i Dragon Age mają pierwszeństwo

Kzxqywljxflfcjt 800x450 Nopad

BioWare na ten moment całkowicie skupia się na nadchodzącym Anthem. Mimo tego, nadal pozostaje pytanie – co będzie następne? Game Informer zadał właśnie to pytanie menedżerowi BioWare, Casey’emu Hudsonowi, który jasno dał do zrozumienia, że kolejne odsłony Mass Effect i Dragon Age nadchodzą.

Mass Effect i Dragon Age to gry, do których chcemy powrócić. Mass Effect to z pewnością gra, do której chcę wrócić. […] To moje dziecko. Pomogłem rozpocząć Mass Effect, więc oczywiście zamierzamy wrócić do serii w pewnym momencie.

Bardzo prawdopodobne jest to, że po Anthem zobaczymy kolejną część Dragon Age. Pozostaje jednak kwestia gier Star Wars – studio uzyskało duży rozgłos i popularność, szczególnie po Knights of the Old Republic. Wiele fanów nadal liczy na powrót do odległej galaktyki.

Jest wiele gier, do których [..] chcielibyśmy wrócić. Aby robić gry na dużą skalę, zaangażować musi się większość studia. [..] Jest o wiele więcej gier, które chcielibyśmy zrobić, niż te, które możemy zrobić, więc musimy podjąć decyzję i się nimi zająć. Ale zawsze kochałem Gwiezdne Wojny i uwielbiałem pracować nad Knights of the Old Republic. Więc… zawsze staramy się podjąć decyzję, co dalej.

Jak wynika z wypowiedzi Hudsona, raczej nie mamy czego oczekiwać. Nigdy jednak nie wiadomo, co przyniesie przyszłość.

Wspomniany materiał Game Informera