BioWare chce dać Anthem drugie, lepsze życie

Anthem
Anthem

Anthem to jedna z największych komercyjnych wtop zeszłego roku. Grę, która miała być sieciowym hitem wspieranym prze kilka lat, niespełna rok po premierze mogliśmy kupić w pudełku za 19 zł. Co prawda wiele tego typu produkcji miało równie słaby początek, jak chociażby Destiny czy The Division, ale w tym przypadku ewidentnie zabrakło pomysłu i aktywności twórców, przez co pamięć o grze szybko się zatarła. BioWare zapowiada jednak, że chce dać swojej największej porażce drugą szansę.

Casey Hudson, dyrektor generalny BioWare, potwierdził, że Anthem obecnie znajduje się w fazie „długoterminowego przeprojektowania”, które znacznie zmieni podstawową wersję gry. Deweloper zdaje sobie sprawę, że żeby Anthem było w pełni satysfakcjonujące, nie wystarczy pakiet aktualizacji, ale gruntowna przebudowa. Anthem 2.0 ma oferować bardziej atrakcyjne łupy , lepszą progresję i bardziej satysfakcjonującą grę końcową.

Kiedy nastąpi rewolucja. Na razie nie padły żadne terminy, ale być może więcej dowiemy się 22 lutego, czyli w pierwszą rocznicę premiery gry.