Avengers: Wojna bez granic podbija Chiny! Kolejne rekordy dla widowiska Marvela

| @Kr4ju | | Przeczytasz w 3 min.
Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Wojna bez granic z miliardem dolarów zagranicznych wpływów! W weekend film na zagranicznych rynkach zarobił 269,7 mln dolarów. W piątek hit Marvela wszedł do Chin gdzie zgarnął w weekend otwarcia rekordowe 202 mln dolarów! Do tej pory najlepsze otwarcie należało do Monster Hunt 2 z 188 mln dolarów, a biorąc pod uwagę hollywoodzkie produkcje, do Szybcy i wściekli 8 z 184 mln dolarów. Disney jednak zaznacza, że Avengers: Wojna bez granic zaliczyła drugie najlepsze otwarcie, biorąc pod uwagę chińską walutę. I tak hit Marvela zarobił 1.266 billiona yuanów, zaś ósma część Szybkich i wściekłych 1.352 billionów juanów. Dopiero w przeliczeniu na dolara, Disney może pochwalić się największym otwarciem na chińskim rynku. Oznacza to, że tylko 67,7 mln z zagranicznych wpływów z tego weekendu należą do box office’ów innych krajów poza Chinami. Marvel ma co świętować, bo Avengers: Wojna bez granic po weekendzie otwarcie jest już drugim najbardziej dochodowym filmem Marvela w Chinach. Przed najnowszą częścią Avengersów już tylko Avengers: Czas Ultrona, który zarobił w Chinach 240 mln dolarów (otwarcie miał na poziomie 155,7 mln).

Jest to siódmy film w historii, który przekroczył miliard zagranicznych wpływów. Ta sztuka nie udała się do tej pory żadnemu filmowi Marvela. Na ten moment Avengers: Wojna bez granic zajmuje piąte miejsce wśród filmów z największymi wpływami z zagranicznych box office’ów.

Trzecia część Avengersów zarobiła w trzeci weekend z amerykańskich kin bardzo dobre 61,8 mln dolarów, co oznacza spadek wpływów o 46,1% w porównaniu do ubiegłego weekendu. Dzięki temu na Amerykańskim rynku film zarobił do tej pory 547,8 mln dolarów i zajmuje ósme miejsce wśród najbardziej dochodowych filmów na amerykańskim rynku. Kolejna bariera to 600 mln dolarów, którą hit Marvela powinien przekroczyć już w najbliższy piątek. Co zadziwiające, film zaliczył dopiero czwarty najwyższy przychód z trzeciego weekendu. Przegrał oczywiście z Przebudzeniem mocy (90,2 mln), ale również Avatarem (68,4 mln) oraz innym hitem Marvela – Czarną Panterą (66,3 mln). Po 14 dniach trzecia część Avengers ma o 46,1 mln więcej niż Czarna Pantera w analogicznym okresie.

Globalne wpływy Avengers: Wojna bez granic wynoszą 1,606 mld dolarów. Oznacza to, że jest to najbardziej wpływowy film Marvela w historii, a co za tym idzie, najbardziej dochodową ekranizacją komiksów w historii kina! Do tej pory ten rekord należał do pierwszych Avengersów z 1,518 mld dolarów. Wiele wskazuje, że dzięki Chinom trzeci Avengersi mogą dobić do 2 mld dolarów globalnych wpływów. Na ten moment film zajmuje piąte miejsce wśród najbardziej dochodowych filmów w historii biorąc pod uwagę globalny przychód. Przed nim już tylko Avatar (2,788 mld), Titanic (2,187 mld), Przebudzenie Mocy (2,068 mld) i Jurassic World (1,671 mld).

Gorzej tym razem poradziła sobie Czarna Pantera, która w trzynasty weekend zdołała uzbierać tylko 1,9 mln. Wpływy z Ameryki wynoszą więc 696,1 mln. Nie ma wątpliwości, że do 700 mln dolarów uda się dobić, ale trzeba na to poczekać jeszcze do następnego weekendu.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

TWEETS

Metro Exodus – grafiki prezentujące postacie i potwory https://t.co/vLquMzNjX1 https://t.co/kFi61YuWiW
Fabularny zwiastun Far Cry New Dawn https://t.co/Dltgz62MBN https://t.co/M06xMFXGxq

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch