Atom RPG – trwa zbiórka na Kickstarterze na post-apokaliptycznego cRPGa

Projekt inspirowany m.in. Falloutem, System Shockiem, Baldur’s Gate

Kasjan Nowak | @Kasjan_Nowak | | Przeczytasz w 2 min.

Na Kickstarterze, jak i na innych portalach crowdfundingowych, znajdujemy coraz więcej ambitnych projektów. Opisywany tutaj tytuł już od kilku lat był w planach, projekt w 2010 roku „zamrożono”, ale blisko 2 lata temu do niego powrócono. Często pomysł na organizację tego typu zbiórki może być kolejnym motorem napędowym – trzeba przygotować konkretne cele, pokazać jakiś kawałek gry itd. Poznajcie Atom RPG, którego zbiórka na popularnym portalu rozpoczęła się kilka dni temu. Atom RPG to tytuł inspirowany m.in. Falloutem czy Baldur’s Gate. Przygoda zabiera nas do post-apokaliptycznego ZSRR, a celem gracza jest znalezienie śladów ekspedycji, która przestała kontaktować się z bazą ATOM.

Autorzy chcą zebrać minimum 15 tysięcy dolarów – zapewniają, że choć Atom RPG to projekt z pasji, zostanie na pewno ukończony, a pieniądze są potrzebne do szybszego rozwoju projektu. Jeśli podstawowy cel uda się spełnić mamy otrzymać ponad 30 godzin rozgrywki, 300 NPC, 100 lokacji i 30 broni. Natomiast, gdy zebranych zostanie o 10 tysięcy dolarów więcej, otrzymamy również system craftingu.

Twórców możecie wesprzeć przelewając minimum 5 dolarów, a już za 15 otrzymacie dostęp do wersji wczesnego dostępu, która planowana jest na sierpień tego roku. Oczywiście zachowacie grę również po premierze, ta planowana jest na luty 2018 roku. Autorzy udostępnili również demo Atom RPG, które z pewnością będzie przydatne dla tych, którzy się wahają. Zbiórka potrwa jeszcze 6 tygodni, zatem macie czas do namysłu, jak i ogrania wersji demonstracyjnej.

Ważne linki:

Atom RPG – zwiastun

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów