Atom RPG – trwa zbiórka na Kickstarterze na post-apokaliptycznego cRPGa

Atom RPG art 2 e1492810747204

Na Kickstarterze, jak i na innych portalach crowdfundingowych, znajdujemy coraz więcej ambitnych projektów. Opisywany tutaj tytuł już od kilku lat był w planach, projekt w 2010 roku „zamrożono”, ale blisko 2 lata temu do niego powrócono. Często pomysł na organizację tego typu zbiórki może być kolejnym motorem napędowym – trzeba przygotować konkretne cele, pokazać jakiś kawałek gry itd. Poznajcie Atom RPG, którego zbiórka na popularnym portalu rozpoczęła się kilka dni temu. Atom RPG to tytuł inspirowany m.in. Falloutem czy Baldur’s Gate. Przygoda zabiera nas do post-apokaliptycznego ZSRR, a celem gracza jest znalezienie śladów ekspedycji, która przestała kontaktować się z bazą ATOM.

Atom RPG 2

Autorzy chcą zebrać minimum 15 tysięcy dolarów – zapewniają, że choć Atom RPG to projekt z pasji, zostanie na pewno ukończony, a pieniądze są potrzebne do szybszego rozwoju projektu. Jeśli podstawowy cel uda się spełnić mamy otrzymać ponad 30 godzin rozgrywki, 300 NPC, 100 lokacji i 30 broni. Natomiast, gdy zebranych zostanie o 10 tysięcy dolarów więcej, otrzymamy również system craftingu.

Atom RPG 1

Twórców możecie wesprzeć przelewając minimum 5 dolarów, a już za 15 otrzymacie dostęp do wersji wczesnego dostępu, która planowana jest na sierpień tego roku. Oczywiście zachowacie grę również po premierze, ta planowana jest na luty 2018 roku. Autorzy udostępnili również demo Atom RPG, które z pewnością będzie przydatne dla tych, którzy się wahają. Zbiórka potrwa jeszcze 6 tygodni, zatem macie czas do namysłu, jak i ogrania wersji demonstracyjnej.

Ważne linki:

Atom RPG – zwiastun