Fallout doczeka się serialowej adaptacji

Fallout

Na oficjalnym profilu Fallouta na Twitterze pojawiło się enigmatyczne wideo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu Bethesda rozwija Fallouta 76, gdyby nie pojawienie się napisu „Amazon Original” już na samym początku filmu. Po nim pojawia się logo firmy Kilter Films, a wszystko to wieńczy znany wszystkim fanom cyklu „Please Stand By”, które również zostało użyte jako hashtag, do opisu wideo.

Bez wątpienia to zapowiedź serialowej produkcji osadzonej w świecie Fallouta. Wskazuje na to pojawienie się loga Prime Video w prawym górnym rogu. Niestety żadne informacje o tej produkcji nie zostały zdradzone, ale nagła zapowiedź może zwiastować, że twórcy nie będą długo trzymać nas w niepewności i już wkrótce odkryją karty. Wiemy jedynie, że za serial odpowiadać będą Jonathan Nolan i Lisa Joy, czyli twórcy Westworld. Tym samym uniwersum za które odpowiedzialne jest Bethesda podąża zgodnie z obecnymi trendami, rozszerzają swoje uniwersum o serialową produkcję.

Nie tak dawno informowaliśmy, że gra Disco Elysium doczeka się produkcji telewizyjnej, zaś dzisiaj po południu dowiedzieliśmy się, że swój własny serial otrzyma gra My Friend Pedro, za którą odpowiedzialni będą David Leitch i Derek Kolstad, czyli twórcy Johna Wicka.

Amazon Studios ma na swoim koncie zarówno filmy, jak i seriale, które premierowo trafiają do usługi streamingowej studia, czyli Amazon Prime Video. Najgłośniejszym zapowiedzianym serialem platformy jest Władca Pierścieni, z premierą wyznaczoną na przyszły rok.

Z kolei Killer Films jest niezależną firmą produkcyjną, mając w swoim dorobku takie filmy jak: Vox Lux, sześciokrotnie nominowane do Oscara Carol, oraz Motyl Still Alice, za które Julianne Moore otrzymała złotą statuetkę. Studio współpracowało już wcześniej z Amazonem nad Z: The Beginning of Everything, pracowali również z HBO przy Westworld.