Assassin’s Creed Odyssey – uważaj na kurczaki

Assassins Creed Odyssey Kurczak
Assassins Creed Odyssey Kurczak

Jeśli grasz w Assassin’s Creed: Odyssey prawdopodobnie natrafiłeś na agresywne zwierzęta w starożytnej Grecji. Przede wszystkim myślimy wtedy o lwach, dzikach czy bezpańskich psach. Okazuje się jednak, że zabójczym zagrożeniem mogą być także mniejsze zwierzęta. Gracze donoszą na Reddicie o agresywnych i niebezpiecznych kurczakach.

Podstępny kurczak w Assassin’s Creed Odyssey

Biegasz sobie po małej wiosce rybackiej, nie oczekując żadnego zagrożenia  gdy nagle zostajesz zaatakowany przez wściekłego kurczaka. Sytuacje taką obrazuje poniższy film (źródło Kotaku).

Na Reddicie problem z kurczakiem jest poważnym tematem rozmów. Wielu graczy ma z nimi niemały problem, a kurczaki wręcz są oskarżane o branie udziału w zasadzkach. Gracz Slickshuter stwierdził:

„Zostałem zwabiony w zasadzkę podczas misji i przysięgam na Boga, jednym z napastników był cholerny kurczak. Kiedy pojawił się napastnik, on nagle zaczął mnie atakować. Po walce przeszukałem napastników, a kiedy splądrowałem kurczaka, misja nagle się skończyła”.

Skąd ten problem? Niektórzy użytkownicy Reddita zakładają, że Ubisoft pozwolił sobie na mały żart na temat znany z serii The Legend Of Zelda. W tej grze jeśli Link wkurzy drób, pojawia się wiele kurczaków, które atakują gracza.