Anthem wciąż najlepiej sprzedającą się grą w UK. Bardzo słaby debiut Dead or Alive 6

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Anthem
Anthem

W gąszczu popremierowych informacji na temat Anthem, ciężko doszukiwać się logiki. Gra jest zdaniem graczy zbugowana, monotonna, potencjał uniwersum nie został wykorzystany, sprzedaje się poniżej oczekiwań i jest również drugi tydzień z rzędu na szczycie najlepiej sprzedających się produkcji w Wielkiej Brytanii. Nie można tego wytłumaczyć inaczej, jak słabą konkurencją, która na papierze wcale taka słaba się nie wydaje.

W zeszłym tygodniu zadebiutowały cztery większe tytuły, ale żaden z nich nie dostał się nawet do pierwszej trójki cotygodniowego zestawienia. LEGO Przygoda 2 Gra wideo uplasowało się na czwartym miejscu notowania, Dirt Rally 2.0 na miejscu szóstym, Trials Rising zamknęło pierwszą dziesiątkę, a Dead or Alive 6 zgubiło się na odległej dwudziestej pierwszej pozycji.  Z dwóch lutowych postapokaliptycznych premier, lepiej radzi sobie Far Cry New Dawn, niż Metro Exodus, które według wielu krytyków jest kandydatem do gry roku. Dysonans między jakością a popularnością, za którą idzie sprzedaż, w ostatnim czasie znacznie się pogłębił. To nie jest dobry prognostyk na przyszłość.

Top 10 najchętniej kupowanych gier w UK w ubiegłym tygodniu:

  1. ANTHEM
  2. FIFA 19
  3. FAR CRY NEW DAWN
  4. THE LEGO MOVIE 2
  5. RED DEAD REDEMPTION 2
  6. DIRT RALLY 2.0
  7. METRO EXODUS
  8. MARIO KART 8 DELUXE
  9. SUPER SMASH BROS. ULTIMATE
  10. TRIALS RISING: GOLD EDITION

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów