Activision rozbiło w tym roku bank. Call of Duty: WWII zarobiło już ponad miliard dolarów

Call of Duty jest od ośmiu lat najlepiej sprzedającą się serią konsolową na świecie.

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Activision 2017
Activision 2017

Call of Duty: WWII, Destiny 2 i Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, to produkcje którym można wiele zarzucić, ale na pewno nie to, że nie były w tym roku popularne. Te trzy tytuły wydane przez firmę Activision, sprzedawały się wyśmienicie i każdy z nich pobił jakiś rekord.

Call of Duty: WWII jest najbardziej dochodową grą konsolową w Ameryce Północnej w tym roku, a Destiny 2 jest na drugim miejscu. Nowy COD jest najlepiej sprzedającą się grą z serii na konsole obecnej generacji i zaliczył największe cyfrowe otwarciem w historii Activision. Mało tego, militarny FPS zarobił już w globalnej sprzedaży ponad miliard dolarów.

Produkcja Bungie również nie ma się czego wstydzić. Na podstawie liczby sprzedanych kopii, Destiny 2 wyprzedziło w sprzedaży pierwszą część, która zostało okrzyknięte największym nowym IP w historii. Wysoko oceniany sequel to pierwsza gra Activision, która dostępna jest na platformie Battle.net, a także gra z największym otwarciem na PC w historii wydawcy.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy z pewnością nie może pochwalić się takim liczbami jak powyższe strzelanki, ale i tak zasłużył na miano najlepiej sprzedającego się remastera w historii na konsolę PlayStation 4.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów