Macie ochotę na partyjkę pokera? Jeśli tak, to szykujcie żetony, choć nie, nie musicie tego robić, Pure Hold’em ma je w pakiecie. Jeśli jesteście zainteresowani wirtualnym pokerem z całkiem realnymi przeciwnikami, powinniście zainteresować się obiektem poniższej recenzji. Zapraszam do lektury.
Pure Hold’em to symulator najbardziej popularnej odmiany pokera sportowego o nazwie Texas Hold’em, co w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle co „Teksański Klincz”. Gra została wyprodukowana przez brytyjskie studio VooFoo, które jest prawdziwym weteranem w tworzeniu tego typu tytułów. Wcześniej wypuścili symulator bilarda oraz gry w kości.
Zasady gry są bardzo proste. Na początku każdy z ośmiu graczy otrzymuje dwie z pośród 52 kart znajdujących się w talii. Następnie zaczyna się podnoszenie stawki, które trwa dopóki wszyscy gracze nie zechcą zobaczyć kolejnych trzech kart, tym razem prezentowanych przez krupiera na środku stołu. Od tego momentu zaczyna się poważna gra, w której gracze podnoszą stawki, aż na stole nie pojawi się czwarta karta, tak zwany turn, a następnie piąta nosząca nazwę river. Po niej już wszyscy gracze, którzy wcześniej nie spasowali, wiedzą na czym stoją i mogą albo iść na całość, albo mają ostatnią szansę na zatrzymanie pozostałych pieniędzy. Oczywiście odnoszą sukces tylko ci pierwsi, ale cała sztuka polega na tym, żeby wiedzieć kiedy grać o wysoką stawkę.
Na stole jest więc pięć kart, ale to nasze dwie decydują o tym z jakim pokerowym zestawem chcemy się mierzyć z przeciwnikami. O wygranej decyduje najlepsze pięć kart, które tworzą jeden z pokerowych układów. Jeśli ktoś nie grał nigdy w pokera i nie zna jego zasad, nie powinien się obawiać, bowiem Pure Hold’em posiada bardzo przystępny poradnik, który krok po kroku poprowadzi każdego młodego adepta pokera zapoznając go z arkanami tej niesamowitej gry.
Na początku rozgrywki przystępujemy do gry posiadając 2 tys. kredytów na koncie. To niewiele, ale w kilka chwil może się okazać to dla nas sumą marzeń, gdyż stracić je możemy w mgnieniu oka. Do dyspozycji mamy rozgrywki przy sześciu stolikach. Różnią się one jednak sumą kredytów, jaka jest nam potrzebna by dostać miejsce przy stole. Są turnieje za 100 kredytów, są za 1 tys., ale są również za okrągły milion. Im gra o większą kasą, tym większe ryzyko, że dużą kasę stracimy, dlatego na początek lepiej wybrać stół, przy którym nie stracimy od razu wszystkich żetonów. Jednak gdy coś tak przykrego nam się przytrafiło, mamy dwie drogi by powrócić do gry o wysokie stawki. Pierwsza jest dość czasochłonna. Jokers Table pozwala nam przystąpić do gry za darmo i zasiąść do stołu ze 100 kredytami w kieszeni. Jednak nie są one tak po prostu nam podarowane. Za każdy mecz zdobywamy 5 kredytów niezależnie od wyniku, za każde zwycięstwo otrzymujemy 40 kredytów, za wysokie wygrane zgarniamy dodatkowe bonusy i to właśnie z tymi żetonami odchodzimy od stołu. Druga metoda odbicia się od finansowego dna jest o wiele łatwiejsza, ale trzepie nasz po kieszeni i to nie tej wirtualnej. Na PlayStation Store możemy zakupić nawet 10 mln kredytów wydając na nie 84 zł, czyli dokładnie tyle ile kosztuje sama gra. I jest to chyba najpoważniejszy zarzut jaki można postawić Pure Hold’em, mikropłatności w płatnej rankingowej grze, to straszna wioska, na którą nie powinno być przyzwolenia.
Trzeba wspomnieć, że poker od VooFoo został głównie stworzony z myślą o rozgrywce sieciowej, bo nie ukrywajmy tylko gra przeciwko rzeczywistym przeciwnikom daję czystą satysfakcję. Jednak Pure Hold’em posiada też tryb offline i wygląda ona dosłownie identycznie jak multiplayer, z tą różnicą, że gramy przeciwko SI, która trzeba oddać twórcom, zachowuje się bardzo wiarygodnie, a style gry graczy nią zarządzanych, są dość różnorodne.
Deweloperzy starali się również trochę urozmaicić rozgrywkę poprzez możliwość wprowadzania modyfikacji w wyglądzie stołu, czy wzorze kart oraz kolorze żetonów. Niby niewiele, ale zawsze coś.
Oprawa audiowizualna Pure Hold’em stoi na wysokim poziomie. Grafice nie sposób cokolwiek zarzucić, a muzyka jest miłym tłem dla rozgrywki. Nie wysuwa się na pierwszy plan, lecz delikatnie nastraja klimat i wprowadza nas w świat wielkich pokerowych zawodów. Minusem jest niestety brak możliwości wyłączenia dźwięków płynących z podłączonego mikrofonu graczy, którzy niekiedy wydają przeróżne dziwne dźwięki.
Jeśli lubicie pokera lub jesteście zainteresowani tą niezwykle popularną grą karcianą to Pure Hold’em jest produkcją dla was. Jest to bardzo grywalny symulator pokera, w którym może brakuje bardziej rozbudowanej interakcji z innymi graczami, ale mimo to daje on sporo frajdy i zapewnia nie lada emocje.
Pokerzysta kojarzy się najczęściej z dwoma modelami postaci. Bogatym i pewnym siebie człowiekiem biznesu o niezwykłej charyzmie oraz z głodnym łatwego zarobku obibokiem, marzącym o wielkiej fortunie zdobytej w mgnieniu oka. Zagrajcie w Pure Hold’em i przekonacie się do którego modelu pasujecie