3 lata All in! Games na rynku. Wydawca podsumowuje udany okres działalności

All In! Games
All In! Games

Krakowscy wydawcy Ghostrunner i Chernobylite znacznie powiększyli portfolio gier w ciągu 3 lat działalności. Polski wydawca, przy okazji świętowania 3 lat na rynku, podzielił się planami na przyszłość.

Już teraz jesteśmy drugim wydawcą w Polsce i 39. na świecie i mamy ambicje na znacznie więcej – powiedział prezes All in! Games, Piotr Żygadło. Portfolio wydawcy jest całkiem zróżnicowane – od produkcji familijnych jak Tools Up! lub Lumberhill, przez ucztę dla soulsowych wyjadaczy w Arborii (nasza recenzja tutaj), po klimaty postapokaliptyczne w Paradise Lost czy gry nawiązujące do klasyki literatury jak Metamorphosis (nagradzane za wybitną ścieżkę dźwiękową).

3 lata temu All in! Games stawiało pierwsze kroki na polu wydawania gier wideo, a w pierwszym roku aktywności Polacy wydali m.in. Tools Up!. Po imprezową grę o remoncie domów (a w DLC ogrodów) sięgnęło do tej pory ponad 250 tys. osób. Przez 3 lata od założenia firmy łączna sprzedaż wszystkich gier All in! Games przekroczyła pułap 2 mln, z czego w samym nieskończonym roku 2021 produkcje polskiego wydawcy rozeszły się w milionowym nakładzie. Ta tendencja wzrostowa ma też swoje odzwierciedlenie w dodawaniu produkcji polskiej firmy do wishlisty na Steam, gdyż do dziś były one dodano ponad 3,6mln razy.

large e3740ae87be1ccd2b4b5b69eb5bf6492

Jeśli chodzi o strategię na przyszłość, All in! Games zakłada rozpoczęcie realizacji trzech nowych projektów o budżecie 20 mln zł każdy do końca 2022 roku. Natomiast z końcem 2023 r. krakowska spółka przewiduje, że wewnątrz grupy kapitałowej będzie funkcjonować 10 spółek zależnych. All in! Games chce również rozwijać kompetencje, poprzez zabezpieczenie krytycznych zasobów co ma poprawić kontrolę jakości, czy też optymalizację kosztów i czasu. Kolejnym punktem strategii jest stworzenie one stop shopu dla developerów, czyli wprowadzenie rozwiązania, w którym Spółka przejmie wszystkie procesy wydawnicze i promocyjne, dzięki czemu twórcy gier będą mogli skupić się stricte na tworzeniu tytułów. Z okazji urodzin wydawca przygotował paczkę tapet związanych ze swoimi tytułami dla graczy. Są one dostępne tutaj.