Chernobylite we wrześniu zadebiutuje na konsolach

chernobylite art e1608582885459

Wydawcy All in! Games i Perp Games wraz ze studiem The Farm 51 ogłosili, że Chernobylite, niezwykle wyczekiwany sci-fi survival horror RPG, pojawi się na PlayStation 4 (w wersji cyfrowej i fizycznej) oraz Xbox One (w wersji cyfrowej) już 7 września tego roku.

Chernobylite to science-fiction survival horror RPG rozgrywający się w niezwykle realistycznej, zeskanowanej w 3D, czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. W grzec wcielimy się w postać Igora, fizyka i byłego pracownika czarnobylskiej elektrowni jądrowej powracającego po 30 latach do Prypeci, aby rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia narzeczonej. W drodze do prawdy bedziemy musieli się zmierzyć z  wrogimi żołnierzami, innymi stalkerami eksplorującymi Zonę, ponadnaturalnymi stworzeniami oraz nieprzyjaznym środowiskiem. Chernobylite ma zapewnić ekscytującą przygodę, która zmusi nas do walki o przetrwanie, zmierzenia się z Twoim strachem, utraconą miłością oraz dręczącą bohatera obsesją,  a wszystko po to, aby zdekonspirować spisek. 

W pudełkowej wersji Chernobylite na PlayStation 4 znajdzie się wydrukowana mapa Zony, cyfrowe pocztówki, cyfrowy artbook „The Art of Chernobylite” oraz inne dodatki.