Zwiastun i garść informacji na temat ELEX II

Elex 2
Elex 2

Fani Piranha Bytes w końcu doczekali się informacji na temat najnowszej produkcji autorów Gothica!

Choć na konferencji Koch Media było o drugim ELEX-ie cicho, podejrzenia o tym, że Piranha Bytes planuje coś ogłosić podczas E3 się sprawdziły. W ostatni dzień targów twórcy uraczyli nas oficjalną zapowiedzią gry i kinowym zwiastunem, który możecie obejrzeć poniżej. W pewnym sensie należy ostrzec przed spoilerami, gdyż przedstawia on sytuację będącą bezpośrednim następstem wydarzeń części pierwszej.

ELEX II ma być tym dla pierwszej odsłony, czym Gothic dwójka był dla jedynki. Bardzo podobną grą, która będzie jednocześnie rozwinięciem pomysłów, dopracowaniem rozgrywki i powiększeniem skali działania. Choć Jax pokonał jedno zło, na horyzoncie czai się kolejne zagrożenie. Na planetę Magalan zmierzają najeźdźcy z kosmosu!

Jeśli chodzi o rozgrywkę, jej trzon pozostanie podobny. Twórcy obiecują chociażby ulepszenie jetpacka i umożliwienie prowadzenia walki z powietrza. Nie wiadomo jeszcze, jak duży będzie świat. Warto jednak odnotować, że oprócz nowych lokacji odwiedzimy także zmienione stare miejscówki. Przejście gry, tradycyjnie dla studia, ma zajmować około 60 godzin rozgrywki.

Według autorów premiera ELEX II odbędzie się już niedługo (wiele znaczące soon). Podejrzewamy, że gra zostanie opublikowaną jesienią tego roku. Według karty produktu na Steam, podobnie jak część pierwsza, otrzyma ona polski dubbing. Gra zmierza na konsole starej i nowej generacji, a także PC.

Sprawdź też: Ranking Gothiców i gier Piranha Bytes