Zapraszamy na Pixel Heaven 2019

Pixelheaven2019
Pixelheaven2019

Tegoroczna, siódma już edycja Pixel Heaven – święta dla fanów retro, wszelkiego rodzaju gier indie, a także miłośników komiksów i planszówek, odbędzie się w dniach 17-19 maja.

Pixel Heaven to największe w Polsce i jedno z większych w Europie wydarzenie dedykowane grom niezależnym, oferujące wystawę Indie Basement, branżową konferencję Pixel Connect oraz rozdanie prestiżowych nagród Pixel Awards. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem m. in. Prezydenta Warszawy, a także Ministerstw Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Surowe, postindustrialne przestrzenie Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie stworzą właściwy klimat dla imprezy, a rozległy teren zewnętrzny zostanie na czas wydarzenia przejęty przez foodtrucki, dostawców napojów chłodzących i inne wydarzenia towarzyszące eventowi. To unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro. Jest to również idealna okazja dla rodziców, by pokazali dzieciom, jak to się kiedyś grało.

Każda edycja to także znakomici goście specjalni. W tym roku będzie to między innymi Wojciech Pazdur, director of development w polskim The Farm 51, który być może uchyli trochę informacji o najnowszej grze studia – Chernobylite. Jak zawsze niczego nie zabraknie miłośnikom retro – czekać na nich będą gotowe do zabawy stanowiska z komputerami i konsolami 8/16 bit, automaty arcade, prawdziwe flippery i inne wynalazki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Końcówkę soboty tradycyjnie zwieńczy afterparty dla chętnych.

Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia: klik

Oczywiście my jako Gamerweb również planujemy wybrać się na imprezę, a jeśli ciekawi was, jak Pixel Heaven przebiegało w tamtym roku, zapraszamy do naszej małej relacji: klik