Zapowiedziano Wiedźmin: Zmora Wilka, czyli animowany film od Netflixa

Quiz Wiedźmin
Quiz Wiedźmin

Netflix oficjalnie zapowiedział animowany film Wiedźmin: Zmora Wilka. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale fani twórczości Andrzeja Sapkowskiego mogą już zacierać ręce.

Przedstawiciele platformy streamingowej nie ujawnili zbyt wielu szczegółów, dotyczących rzeczonej produkcji. Wiemy jedynie, że Kontynent będzie musiał zmierzyć się z „nowym zagrożeniem”.

Za realizację  odpowiedzialni są twórcy serialowej adaptacji przygód Geralta z Rivii na czele z showrunnerką, czyli Lauren S. Hissrich. Oprawą wizualną zajmie się natomiast koreańskie studio Mir, które stało za takimi anime jak „Voltron: Legendarny Obrońca” czy „Legenda Korry”.

Warto wspomnieć, że serial Wiedźmin zadebiutował na platformie Netflix 20 grudnia ubiegłego roku. Pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków, które oparto o wybrane opowiadania ze zbiorów „Miecz przeznaczenia” oraz „Ostatnie życzenie”.

Dodajmy również, że według badań firmy Parrot Analytics, ekranizacja twórczości Andrzeja Sapkowskiego, była w grudniu popularniejsza od serialu Mandalorian.