Zachodnia premiera Judgment zagrożona, bo aktor zażywał kokainę

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Pierre Taki
Pierre Taki

Jak głupio by nie brzmiał tytuł tego newsa, tak po jego lekturze trudno mu cokolwiek zarzucić. Otóż gra Judgment od twórców serii Yakuza, została w Japonii wycofana ze sprzedaży. Taką radykalną podjął wydawca gry, po tym jak aktor Pierre Taki, użyczający w grze głosu i wizerunku, został aresztowany przez policję za zażywanie kokainy. W Japonii prawo jest bardzo restrykcyjne jeśli chodzi o narkotyki  i gwieździe grozi nawet do siedmiu lat pozbawienia wolności.

Obecnie SEGA zablokowała w Japonii sprzedaż wersji cyfrowej oraz fizycznej. Firma jednak nie ustosunkowała się, jaki wpływ będzie miała zaistniała sytuacja na europejską premierę gry, która zaplanowana została na 25 czerwca.

Akcja Judgment osadzona została w Kamurocho, czyli fikcyjnym odpowiedniku tokijskiej dzielnicy Kabukicho. Głównym bohaterem jest Takayuki Yagami, były prawnik. Protagonista jest bardzo zaniepokojony przerażającą serią zabójstw, które mają miejsce w mieście. Policja uważa, że to zwykła wojna gangów, lecz Yagamiemu nie daje to spokoju i rozpoczyna prywatne śledztwo.

Gra jest dostępna wyłącznie na platformie PlayStation 4.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów