Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

TARGI

XI Konferencja „Muzyka a Biznes” – byliśmy tam!

Muzyka a biznes 1

Wydarzeń, które w różnych kontekstach ocierają się o gry komputerowe, jak na godne analizy medium przystało, wciąż przybywa. Ostatnio jednym z nich była XI Konferencja Muzyka a Biznes, zorganizowana przez Niezależny Miesięcznik Studentów MAGIEL. Odbyła się ona w dniach 8-9 kwietnia w Warszawskim klubie SPATiF.

Gry znalazły swoje miejsce w panelu taktującym o muzyce w grach komputerowych. Dzięki życzliwości koordynatorki panelu, miałem zaszczyt jako przedstawiciel redakcji, poprowadzić właśnie tę części konferencji. Prelegentami panelu byli znani i cenieni, nie tylko w branży growej, ale i muzycznej:

  • Marcin Przybyłowicz – Kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Twórca ścieżki dźwiękowej do takich gier jak Zaginięcie Ethana Cartera, Hard West czy Wiedźmin 3. Marcin przybliżył nam kulisy powstawania zarówno samej gry jak i soundtracku do niej.
  • Mariusz Borkowski – Redaktor naczelny portalu gamemusic.pl. Osoba, która wiele pracy wkłada w popularyzację muzyki do gier komputerowych. Dzięki Mariuszowi mogliśmy między innymi dowiedzieć się jaką popularnością cieszą się ścieżki dźwiękowe z gier wideo, jak trudno dostać u nas album muzyczny z naszej ulubionej gry oraz co zmotywowało go do założenia portalu gamemusic.pl.
  • Percival – Zespół folkowy reprezentowany przez założycieli – Mikołaja Rybackiego oraz Katarzynę Bromirską – oddający fascynację średniowieczem poprzez muzykę. Zespół Percival jest odpowiedzialny między innymi za fenomenalną ścieżkę dźwiękową do Wiedźmina 3: Dziki Gon. Mikołaj i Kasia przybliżyli nam specyfikę swojej pracy oraz podzielili się ciekawostkami na temat swojego zespołu.

Niestety muzyka z gier komputerowych rzadko jest należycie doceniania. Jak słusznie zauważył Marcin Przybyłowicz, najwięcej mówi się o niej w dwóch przypadkach, kiedy jest fenomenalna, albo beznadziejna. Szkoda, ponieważ muzyka bardzo często czyni grę czymś więcej i bez niej, ten sam tytuł nie prezentowałby się tak samo. Na szczęście istnieją ludzie, którzy chcą to zmienić.

Korzystając z okazji chciałbym jeszcze raz podziękować prelegentom za świetny występ, poznanie Was osobiście było niemałym przeżyciem. Jeszcze raz, życzymy wam samych sukcesów i obyście dalej robili to, w czym jesteście najlepsi. Dziękujemy również Natali Tuszyńskiej i reszcie osób, dzięki którym nasz wkład w to wydarzenie był możliwy.

Jeśli chcecie posłuchać wszystkiego, co zaproszeni goście mieli do powiedzenia, możecie to zrobić TUTAJ. Jeśli interesuje was reszta paneli tematycznych na konferencji Muzyka a Biznes znajdzie je w TYM MIEJSCU. No i gorąco zapraszamy na XII Konferencje Muzyka a Biznes. Kiedy? Śledźcie facebook’a.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement