Muzyka a Biznes – ciekawa konferencja poruszająca również tematykę muzyki w grach

Prelegentami będzie m.in. zespół Percival oraz Marcin Przybyłowicz.

| @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.

8 i 9 kwietnia w Klubie SPATiF (Aleje Ujazdowskie 45, 00-536 Warszawa) odbędzie się XI edycja konferencji Muzyka a Biznes. To wydarzenie skupiające najważniejszych przedstawicieli show biznesu, czołowych muzyków, dziennikarzy muzycznych oraz rzesze słuchaczy. Tematyka tegorocznej konferencji obejmuje zagadnienia dotyczące rynku muzycznego, takie jak prawa autorskie w muzyce, tworzenie muzyki do gier komputerowych czy dziennikarstwo muzyczne.

Graczy na pewno zainteresuje panel poświęcony soundtrackom do gier komputerowych. Miło nam poinformować, że tą część poprowadzi nasz redakcyjny kolega Daniel Klos. W czasie trwania konferencji będziecie mogli wysłuchać kilka znanych osób związanych z branżą jak:

 • Mikołaj Rybacki i Katarzyna Bromirska z zespołu Percival – folkowy zespół oddający fascynację średniowieczem. W twórczości inspirują się poezją rodzimowierczą, podaniami, legendami i bajkami. Wykonywane przez nich utwory znajdują się na ścieżce dźwiękowej do gry „Wiedźmin 3” Dziki gon.
 • Mariusz Borkowski – redaktor naczelny serwisu GameMusic.pl. Od wielu lat bez wytchnienia dzieli się z innymi swoją bezustanną pasją do melodii z gier wideo na łamach gamemusic.pl oraz wielu branżowych magazynów.
 • Marcin Przybyłowicz – kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Twórca ścieżek dźwiękowych do gier komputerowych. Doceniany przez krytyków i graczy za swoją pracę, m.in. przy „Zaginięciu Ethana Cartera”, a dzięki pracy przy grze „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, w 2016 roku był najczęściej odtwarzanym za granicą polskim artystą na Spotify.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Transmisja z imprezy będzie dostępna w internecie.

PROGRAM KONFERENCJI

SOBOTA – 8 kwietnia

13:00 – 14:30 Prawa autorskie w muzyce – szanować cudze, dbać o swoje
14:45 – 16:15 Polska scena rave – o organizacji hipnotycznych imprez
16:30 – 18:00 Soundtrack do gry komputerowej
18:00 – 20:00 TBA
20:00 – 22.00 Artur Maćkowiak solo – koncert
22.00 – 04.00 Freak Out! – vinyl after party

NIEDZIELA – 9 kwietnia

13:00 – 14:30 Rola dziennikarza w muzyce
14:45 – 16:15 Wpływ technologii na kulturę
16:30 – 18:00 Kariera młodych zespołów

Więcej dowiecie się na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/185234221981179/?fref=ts lub na stronie www.mab.art.pl.

 • Anonim

  Gdzie będzie transmisja?

  • Dawid Zaleski

   Taką wypowiedź można znaleźć w dyskusji pod wydarzeniem na FB: “Przewidujemy livestream na Facebooku. Jeśli nie będziemy mogli transmitować wszystkich paneli, nagramy je na dyktafon – w taki sposób udostępnialiśmy zapis konferencji podczas poprzednich edycji, np. w 2014 roku.”

 • Muzyka ma wpływ również na mój Biznes, czyli Copywriting. Kiedy brak mi weny bądź sił, po prostu słucham ciekawej playlisty, która pozwala mi się maksymalnie skoncentrować i działać dalej. Pozdrawiam :)