Xbox One dostanie wiele nowych funkcji w wiosennej aktualizacji systemu

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.
Xbox One X
Xbox One X

Xbox One rozwija się z aktualizacji na aktualizację, a kolejna większa porcja nowości pojawi się już wiosną. Najpierw dla uczestników programu Xbox Insider, a później dla reszty użytkowników.

Pierwszą z nowości będzie nowy kafelek w menu zasilania, który pozwoli użytkownikowi uruchomić konsolę ponownie. Znajdzie się zaraz obok opcji odpowiedzialnej za wyłączenie kontrolera.

Pojawi się również monitorowanie zadań związanych z Game Pass. Dzięki niemu będziemy mogli sprawdzić nasze postępy i przejrzeć zdobyte osiągnięcia.

Restart

Wiadomości doczekają się drobnej poprawki dodającej priorytety wyświetlania. Będzie można ustawić wyświetlanie wiadomości znajomych w pierwszej kolejności, a od nie znajomych jako chęć nawiązania kontaktu.

Warto nadmienić, że funkcja nie działa jeszcze w oprogramowaniu zakończonym 1902 lub 1904.

Nie zabraknie nowej wirtualnej klawiatury, która będzie mniejsza. Powinna pomóc podczas wysyłania wiadomości w grach pokroju Apex Legends i w momencie, gdy będziemy chcieli wykorzystać kod na przeróżną zawartość.

Wiadomości

Poprawki znajdą się również w usuwaniu gier, system zaproponuje nam nieużywane gry do usunięcia. Przyda się to szczególnie gdy nie mamy miejsca na kolejną grę, a po usunięciu wybranej rozpocznie się instalacja nowej.

W sekcji zarządzania dyskiem twardym będzie można wybrać wiele gier do jednoczesnego usunięcia.

To tylko niektóre z nowości przygotowane dla konsol z rodziny Xbox One. Mają pojawić się również niezapowiedziane przez Microsoft funkcje i udogodnienia, a będzie można się o niech dowiedzieć dopiero po dokonaniu aktualizacji.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2019/02/21/new-features-rolling-out-to-xbox-insiders-this-spring/?fbclid=IwAR0xa5bmzA60o4z6yQRAdwWcpHKGXUm0xYiudPeBXQWKlIO1Ro13hibkMxA

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów