Xbox Game Pass Ultimate z bezpłatną grą w chmurze

Xbox Series X
Xbox Series X

Phil Spancer ogłosił dzisiaj, że we wrześniu  Xbox Game Pass Ultimate obejmie dostęp do gier w chmurze bez dodatkowych kosztów. Członkowie subskrypcji będą mogli zagrać w ponad 100 tytułów z Xbox Game Pass na swoich urządzeniach mobilnych z poziomu chmury, w ramach swojego członkostwa.

Wprowadzenie możliwości grania w chmurze do ekosystemu Xbox, na wszystkie urządzenia jest naturalnym krokiem, uzupełniającym pracę wykonaną nad konsolą Xbox Series X oraz grami na PC w systemie Windows.

Wpis na blogu szczegółowo opisuje zakres zobowiązań, jakie zespół Xbox poczynił względem graczy. Wraz z wypuszczeniem na rynek konsoli Xbox Series X, pojawią się nowe opcje zabawy, takie  jak podjęcie rozgrywki w chmurze oraz usług subskrypcji gier i wspólnej rozrywki na różnych platformach.

Gry od Xbox Game Studios, które będą dostarczane w ciągu najbliższych kilku lat, będą kompatybilne z Xbox Series X jak i Xbox One. Xbox nadal będzie wspierał tryb cross-play, dzięki czemu gracze i ich znajomi razem zagrają na różnych platformach.

Dzięki Smart Delivery gracze będą mogli w jedne tytuł zagrywać się na różnych platformach z rodziny Xbox, nie ponosząc żadnych kosztów. Technologia będzie wspierała, takie tytuły jak Assassin’s Creed: Valhalla, czy Cyberpunk 2077.

Gracze nadal będą mogli w nowe tytułu od Xbox Game Studios, zagrać w dniu premiery w ramach Xbox Game Pass.