Xbox One – wszystkie fakty

Xbox One Logo e1443176918960

Wczoraj Microsoft zaprezentował swoją najnowszą konsolę Xbox One. Po pokazie akcje Sony na giełdzie wzrosły o 9%, a na forach rozgorzała gorąca dyskusja krytykująca najnowszego Xboxa. Co tak naprawdę dowiedzieliśmy o konsoli czwartej generacji giganta z Ameryki?

Poznaliśmy wygląd:

The triplets.

Według mnie wygląda dość masywnie, ale elegancko. O wiele bardziej podoba mi się wizualnie od X360. Może trochę przypomina DVD…

Najważniejsze parametry Xbox One i ich porównanie z PlayStation 4:

Ciężko w tym momencie porównać procesor i kartę graficzną nowego Xboxa z PS4, dlatego tę kwestię pominę. Dwie firmy zdecydowały się na 8 rdzeniowy procesor. Pamięć RAM w dwóch konstrukcjach będzie w ilości 8GB. Jeśli chodzi o dysk twardy, konsola Sony na pewno będzie w kilku konfiguracjach nie wiadomo jeszcze jakich. Microsoft zdecydował się jednak na napęd Blu-ray w swojej konstrukcji, PS3 miało to już od dawna ;)

 • Procesor: 8 Core CPU custom.
 • Karta graficzna: D3D 11.1, 32 MB.
 • Pamięć RAM: 8 GB DDR3.
 • Pamięć na dysku: 500 GB HDD.
 • Napęd optyczny: Blu-ray/DVD.
 • Interfejs: USB 3.0.
 • Komunikacja: Ethernet, WiFi.
 • A/V: HDMI, 1080p, obsługa 4K.
 • Kontroler: kontroler Xbox One
 • Kontrolery ruchome: Kamera Kinect od Microsoftu, 250 000 sensorów podczerwieni, kamera 1080p.

Kinect 2.0

Nowy Kinect ma mieć kamerę full HD. Będzie potrafić wykrywać, aż 6 osób na raz. Ma być dokładniejszy i „mądrzejszy”. Cała rodzina będzie mogła wydawać mu polecenia głosowe. Kinect będzie konieczny do używania konsoli. Nie będzie możliwości jej kupienia bez tego urządzenia.

Nowy-Kinect

 

Pozostałe fakty o Xbox One

 1. Nowy pad wizualnie dużo się nie różni od wcześniejszego. Według Microsoftu wprowadzono w nim, aż 40 nowych rozwiązań i zmian.
 2. Każda gra będzie musiała zostać zainstalowana na dysku twardym. Sama płyta nie będzie nam potrzebna do rozgrywki.
 3. Konsola Microsoftu będzie blokować używane gry. Gdy zakupimy taką grę by jej używać będziemy musieli zapłacić nieokreśloną jeszcze opłatę. Z pewnością, dlatego EA, zrezygnowała z „internetowych paszportów” do swoich najnowszych gier.
 4. Przez blokowanie używanych gier konsola będzie musiała sprawdzać ich status w Internecie. By grać na Xbox One raz na 24 godziny trzeba będzie go podłączyć do Internetu.
 5. Nowy Xbox Live – ma mieć dynamiczne osiągnięcia. Twórcy będą mogli dodawać nowe trofea, bez wydawania DLC.
 6. Konsola Xbox One ma być wydana w tym roku.
 7. Ruszyły pierwsze zamówienia przedpremierowe. Konsola ma kosztować według nich 399 funtów (około 1 956 złotych).
 8. Na prezentacji gier Microsoft ma skupić się na zbliżających się targach E3.
 9. Na Xbox One nie będą działać gry z wcześniejszej generacji. Z pewnością można się spodziewać „nowych” wydań starych gier, na których Microsoft zarobi drugi raz.

 

Galeria Xbox One

Zdjęcia pochodzą z All Games Beta.

YouTube Xbox One prezentacja