Wstrzymano prace nad filmem Metro: 2033

Dawid Szafraniak | | Przeczytasz w 1 minutę

Od 2012 roku, kiedy to koncern Metro Goldwyn Meyer nabył prawa do ekranizacji pierwszej powieści Dimitrija Głuchowskiego, fani niepokoili się o dalsze losy produkcji. Wszak nie od dziś znamy podejście amerykańskich producentów do wszystkiego, co amerykańskie nie jest. Jak się okazuje, obawy były słuszne.

Zgodnie z doniesieniami z Hollywood, prace nad filmem zostały wstrzymane z intencji samego autora powieści. Zgodnie z wypowiedzią samego zainteresowanego, chodziło o usilne próby zamerykanizowania nadchodzącego obrazu, co w żaden sposób nie pokrywało się z koncepcją autora. Poza pomysłem zastąpienia Czarnych, znanych z powieści i gry, chciano także przenieść akcję filmu z Moskwy do Waszyngtonu.

Pisarz prowadzi obecnie rozmowy z innymi zespołami filmowymi, które są potencjalnie zainteresowane ekranizacją. Nie możemy na razie być jednak pewni, czy i kiedy cokolwiek z tego wyniknie, albowiem jakiekolwiek rozmowy są dopiero we wczesnej fazie.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów