Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści najpierw pojawi się na PC

Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści
Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści

Wojna Krwi została ogłoszona przez CD Projekt RED już jakiś czas temu i przez dłuższą chwilę gracze nie do końca wiedzieli czego się spodziewać. Przygoda nie jest dodatkiem do Gwinta. Będzie to jednoosobowa gra RPG osadzona w wiedźmińskim uniwersum. Gameplay połączy elementy zagadek logicznych, karcianych bitew oraz eksploracji.

Tytuł skupi się na postaci znanej z książek Andrzeja Sapkowskiego, królowej Meve. Dzięki niej Biały Wilk został pasowany na rycerza Geralta z Rivii. Przydomek, który wybrał w początkach wiedźmińskiej kariery, otrzymał oficjalnie, dosyć ironicznie, lata później. Królowa Meve ponownie stanie do walki z nilfgaardzkim najeźdźcą i pełna chęci zemsty spróbuje odeprzeć atak wroga.

Wojna Krwi zadebiutuje 23 października na PC. Posiadacze konsol będą musieli poczekać odrobinę dłużej – gra pojawi się na PS4 i XONE 4 grudnia.

Redzi opublikowali również materiał video, w którym przybliżają graficzne zmiany, które przyniesie ze sobą projekt Homecoming. Pierwszy zarys został pokazany dwa tygodnie temu. Jak widać szata graficzna Gwinta ulegnie sporym modyfikacjom. Dowódcy nie są już obecni na planszy na kartach, ale jako trójwymiarowi, w pełni animowani bohaterowie. Reagują na ruch myszy gracza, kwestie dialogowe oraz posiadają różne animacje odpowiadające sytuacji punktowej na planszy. Homecoming ma premierę również 23 października, ale na wszystkich platformach sprzętowych.