Według analityków premiera PS5 i Xbox Series X zostanie przełożona

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Xbox 2020
Xbox 2020

Według analityków z firmy DFC Intelligence, rozszerzająca się pandemia koronawirusa, może sprawić, że konsole nowej generacji zadebiutują później niż zapowiedziało Sony i Microsoft. Nie można wykluczyć, że na PlayStation 5 i nowym Xboxie zagramy dopiero w przyszłym roku.

Według analityków prognozujących sprzedaż w branży gamingowej, wypuszczenie nowych systemów w bieżącym roku, mogłoby oznaczać ich ograniczoną dostępność, a producentom powinno zleżeć, by do tego nie dopuścić. Oczywistym wyjściem z takiej sytuacji jest opóźnienie premier nowych platform.

Późniejszy debiut konsol pociągnie za sobą szereg konsekwencji, jak chociażby przełożenie terminów debiutów tytułów startowych, które miały się ukazać wraz z premierą nowych konsol.

No tę chwilę, za równo firmy Sony jaki i Microsoft nie wypowiedziały się na temat ewentualnego przełożenia daty pojawienia się na półkach sklepowych swoich nowych sprzętów. Nie zmienia to jednak faktu, że koniec tego roku wydaje się być terminem bardziej odległym, niż jeszcze kilka tygodni temu.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów