W przyszłym tygodniu zadebiutuje pierwszy fabularny dodatek do Assassin’s Creed: Origins

Aco Screenshot Dlc1 Bowcombat 1516109161
Aco Screenshot Dlc1 Bowcombat 1516109161

Ubisoft ogłosił dzisiaj, że pierwszy dodatek fabularny The Hidden Ones do gry Assassin’s Creed: Origins będzie dostępny od 23 stycznia na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz na PC. Ubisoft ujawniło również, kiedy pojawią się kolejne DLC do zeszłorocznej odsłony serii Assassin’s Creed.

Pierwsze rozszerzenie zatytułowane The Hidden Ones, kontynuuje historię rozwoju Bractwa i przenosi gracza cztery lata po wydarzeniach z podstawki. Asasyni wchodzą w konflikt z rzymskimi okupantami w nowym regionie, Synaju. Dodatek podwyższy możliwość maksymalnego rozwoju bohatera do 45 poziomu, co umożliwi graczom dalszy postęp i modyfikowanie postaci. Gracze uzyskają również dostęp do czterech nowych legendarnych broni, nowego stroju, dwóch nowych wierzchowców, wielu nowych modeli broni oraz dwóch dodatkowych poziomów rozwoju dla całego wytwarzanego ekwipunku. Dodatek The Hidden Ones dostępny będzie dla posiadaczy przepustki sezonowej, ale również od 23 stycznia będzie go można nabyć oddzielnie za 39,99 zł.

Aco Screenshot Dlc1 Aya 1516109165

Drugie fabularne DLC zatytułowane The Curse of the Pharaohs, zadebiutuje 6 marca. Zapewni ono całkowicie nową historię, podczas której gracze udadzą się do Teb, aby zbadać pradawną klątwę nękającą krainę. Dodatek skupia się na egipskiej mitologii, stawiając na drodze graczy słynnych faraonów i egipskie bestie. Głównym celem jest poznanie źródła klątwy, która przywróciła do życia martwych władców. Dodatek podwyższy możliwość maksymalnego rozwoju postaci do 55 poziomu. Udostępni także nowe stroje i ekwipunek, w tym rzadkie i legendarne bronie, zainspirowane światem klasycznej egipskiej mitologii. The Curse of the Pharaohs dostępne będzie dla wszystkich posiadaczy przepustki sezonowej oraz osobno za 79,99 zł.

Warto również wspomnieć o darmowym trybie edukacyjnym. Tryb Discovery Tour Assassin’s Creed: Ancient Egypt umożliwi wszystkim swobodne zwiedzanie pięknego i fascynującego świata starożytnego Egiptu. Podczas wycieczek i prezentacji prowadzonych przez zawodowych egiptologów będzie można dowiedzieć się więcej o historii i życiu codziennym ludzi z tamtych czasów. Użytkownicy trybu edukacyjnego będą mogli cieszyć się światem gry wolnym od walki oraz ograniczeń czasowych. W tym trybie wątek fabularny i zadania poboczne nie są aktywne, co sprawia, że Starożytny Egipt zmienia się w prawdziwe interaktywne muzeum. Tryb edukacyjny będzie dostępy dla wszystkich posiadaczy Assassin’s Creed: Origins jako darmowa aktualizacja. Posiadacze komputerów PC będą mogli go również zakupić oddzielnie za 79,99 zł na platformie Uplay oraz Steam od 20 lutego 2018 roku.