Valve wykupiło twórców Firewatch

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Valve
Valve

Studio Campo Santo wydało oświadczenie, w którym poinformowało, że firma Valve, do której należy platforma Stream, jest nowym właścicielem dewelopera. Oznacza to, że Gabe’a Newella wraca do tworzenia gier.

Największym sukcesem ekipy z Campo Santo jest gra Firewatch, która zgarnęła wiele nagród za najlepszy tytuł niezależny 2016 roku. Twórcy wciąż będą wspierali projekt, i jak zapowiadają nadal będą pracować na swoją nową grą In the Valley of Gods, tylko pod banderą Valve. Tytuł został zapowiedziany w zeszłym roku podczas gali The Game Awards, a jego premiera na PC planowana jest na 2019 roku.

Wydaje się, że przejęcie Campo Santo przez Valve jest korzystne dla obu stron. Ci pierwszy zyskają pewne zaplecze finansowe, a drudzy zdolną ekipę deweloperów, mającą receptę na nietuzinkowe projekty.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów