Firewatch zapowiedziane na Nintendo Switch

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Firewatch Nintendo Switch

Studio Campo Santo poinformowało dzisiaj za pośrednictwem Twittera, że ich największy hit, gra Firewatch, już niebawem będzie dostępna w edycji na konsolę Nintendo Switch. Tytuł pierwotnie debiutował w lutym 2016 roku na PC i PlayStation 4, a w drugiej połowie tego samego roku na Xbox One.

Firewatch spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i dziennikarzy i według wielu zasłużyło na tytuł najlepszej gry Indie 2016 roku. Akcja produkcji ma miejsce w 1989 roku w parku narodowym w stanie Wyoming. Gracz wciela się Henry’ego, który pracuje jak strażnik wypatrujący pożarów. Z dnia na dzień, wokół bohatera zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Firewatch to typowa pierwszoosobowa przygodówka nastawiona na eksplorację, ale twórcom udało się grze zaszczepić nieco oryginalności dzięki komiksowej oprawie i sprawnemu budowaniu relacji między bohaterem i szefową, z którą komunikuje się przez radio.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów