Ubisoft zapowiada Prince of Persia: The Dagger of Time – nie na takiego księcia czekaliśmy

Prince Of Persia The Dagger Of Time
Prince Of Persia The Dagger Of Time

Mamy dla was dwie wiadomości – jedną dobrą, a drugą złą. Dobra to taka, że Ubisoft reaktywuje serię Prince of Persia, ale nim wykonacie taniec radości, lepiej przeczytajcie złą informację. Gra zatytułowana Prince of Persia: The Dagger of Time będzie grą w rodzaju Escape Room VR. Tak moi drodzy, po dziesięciu lat oczekiwania, dostajemy coś…takiego.

To nie pierwszy romans francuskiej firmy z tym dość oryginalnym gatunkiem, wcześniej bowiem powstały dwa tego typu doświadczenie zawiązane z serią Assassin’s Creed, czyli Beyond Medusa’s Gate oraz Escape the Lost Pyramid. Trudno w tym przypadku mieć do Ubisoftu o to żal, w końcu gracze regularnie otrzymują także pełnoprawne odsłony serii, o czym niestety nie możemy napisać w przypadku Księcia Persji.

Rozgrywka w Prince of Persia: The Dagger of Time polega na rozwiązywaniu zagadek w dwu, trzy lub czteroosobowym zespole. Gra zabierze nas do Fortecy Czasu, znanej z Prince of Persia: Dusza Wojownika, w której czeka na graczy ponad 300 miejscówek pełnych łamigłówek.

No cóż, miejmy nadzieję, że Ubisoft się tylko z nami droczy i już niebawem zapowiedziana zostanie pełnoprawna odsłona tej założonej serii.