Splinter Cell i Prince of Persia zostaną wydane na PS5?

Prince Of Persia
Prince Of Persia

Prezentacja nowych gier na PlayStation 5 odbędzie się 11 czerwca. Według plotek, nadchodzące wydarzenie ma ujawnić dwie gry Ubisoftu, na których powrót gracze czekają już wiele lat. Mowa tutaj o serii Splinter Cell i Prince of Persia.

Informacje o konferencji Ubisoftu w Belgradzie jakiś czas temu pojawiły się w serwisie Reddit. Niektórzy pracownicy tej firmy opublikowali nieoficjalne informacje, że obie gry zostały krótko przedstawione w czasie trwania tego lokalnego wydarzenia. Według nich więcej szczegółów na temat powrotu gier mamy poznać właśnie w czasie imprezy związanej z grami na PlayStation 5.

Według tego źródła informacji, Splinter Cell i Prince of Persia, mają być restartem serii. Prince of Persia ma posiadać mechanikę walki, która będzie mieszanką wszystkich gier z trylogii, a historia będzie kontynuacją wydarzenia z ostatniej części gry. Podobnie sytuacja ma wyglądać ze Splinter Cell. Fabuła ma przedstawiać wydarzenia po Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist.

Wszystkie informacje są niezweryfikowane i trzeba traktować je jako plotki. Więcej dowiemy się 11 czerwca w czasie prezentacji gier na PlayStation 5.