Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Epic Games dotkliwie odczuwa ograniczenia nałożone przez Apple

Epic Games Vs Apple
Epic Games Vs Apple

Epic Games zwróciło się do sądu o uchylenie nałożonych przez Apple ograniczeń, ponieważ szkodzą one interesom firmy oraz społeczności graczy. Mowa oczywiście o usunięciu Fortnite Battle Royale ze sklepu App Store.

Epics powiedział, że od tego czasu liczba aktywnych użytkowników gry w wersji na iOS spadła o ponad 60%. Fortnite na iOS ma 116 milionów zarejestrowanych użytkowników, tak więc skala strat dla Epic jest olbrzymia.

Twórcy Fortnite obawiają się, że użytkownicy nie wrócą do gry, nawet jeśli Apple zdejmie blokadę. Studio stwierdziło, że w ten sposób ucierpiała nie tylko firma, ale także olbrzymia społeczność graczy. Warto dodać, że gigant z Cupertino zablokował także inne gry Epic na systemach iOS.

Usunięcie Fortnite z Apple App Store, zdaniem twórców, koliduje z globalną misją Epic Games polegającą na przekształceniu Fortnite w pełnoprawną wirtualną wspólną przestrzeń określaną mianem Metaverse.

Warto przypomnieć, że przyczyną usunięcia Fortnite ze sklepu Apple, był brak reakcji twórców na prośby o usunięcie niedozwolonego systemu płatności gry, omijającego App Store.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

TESTY SPRZĘTÓW

Listopad 2020 roku to dla graczy ten wyjątkowy okres, który zdarza się raz na 6-7 lat. Dokładnie 10 listopada na rynku pojawi się konsola...

TESTY SPRZĘTÓW

W dzisiejszych czasach kamera internetowa to bardzo przydatne urządzenie. Możemy je użyć do pracy zdalnej, nauki czy stremowania naszego wizerunku w czasie gry. W...

RECENZJE GIER

Ghostrunner pojawił się na rynku w idealnym dla momencie, wypełniając lukę, którą pozostawił po sobie przesunięty na grudzień Cyberpunk 2077. Część wygłodniałych cyberpunkowych klimatów...

Advertisement