Turtle Rock Studios przestaje wspierać Evolve

evolve e1477492778761

Turtle Rock Studio oświadczyło że z dniem dzisiejszym kończy wsparcie dla Evlove. Deweloperzy mówią, iż zawsze ciężko zostawia im się ich produkcje. Wspominają o tym z pewną dozą melancholii mając na myśli Left4Dead. Teraz po prostu kolej Evolve’a.

W lipcu gra przeszła na platformie PC do wersji Stage 2 w rezultacie przerzucania produkcji na model Free-To-Play. Ten ruch przyciągną do tytułu aż milion graczy na przestrzeni tygodnia. Deweloperzy napomknęli o ogromnych nadziejach jakie wiązali z grą, między innymi aby wersja gry Stage 2 pojawiła się również na konsolach ale, jak stwierdzili, widocznie nie było jej to pisane.

Turtle Rock Studio wspomniało również, że to nie ich decyzja o zmianie polityki marki, gdyż sami nie sfinalizowali produkcji i w zasadzie marka nie należy do nich. Przy okazji podziękowali THQ za wiarę kiedy studio było jeszcze małe, oraz 2K za przejęcie inicjatywy po bankructwie THQ. Na sam koniec podziękowali również fanom za wsparcie i oddanie.

Co do samego Evolve’a. Pamiętam jak jakieś dwa lata temu na Gamescom’ie miałem przyjemność przedpremierowego obcowania z tym tytułem. Wtedy wierzyłem że gra to w zasadzie „coś nowego” i byłem przekonany że jej żywot potrwa nieco dłużej. Ostatecznie myliłem się i miałem racje w tym samym momencie. W końcu każdy posiadający odpowiednio mocnego PC może cieszyć się grą za darmo, niestety nic nowego już jej nie spotka. Bądź co bądź, większym sukcesem okazało się pchnięcie marki w ramiona Free-To-Play niż kontynuowanie jej rozwijania. Choć może to i lepsze rozwiązanie niż tworzenie takiego tytułu w myśl darmowej produkcji obładowanej stadem mikro transakcji.

Daj znać co wy o tym sądzicie? Zostawiam was ze zwiastunem wyżej wymienionego tytułu, tak o, gdybyście byli jednym spoza miliona szczęśliwców zagrywających się na złamanie klawiatury w Evovle Stage 2.