Too Kyo Games – studio poprowadzi twórca serii Danganronpa

| @_CORTARE_ | | Przeczytasz w 2 min.

Too Kyo Games, o którym pisaliśmy pod koniec zeszłego tygodnia przeprowadziło dzisiaj swój pierwszy livestream, na którym poznaliśmy dewelopera odpowiedzialnego za założenie studia oraz kilka projektów, znajdujących się aktualnie w produkcji. Na czele Too Kyo Games jak się okazuje nie stanie Yoko Taro, a Kazutaka Kodaka, twórca serii Danganronpa.

Wśród deweloperów odpowiedzialnych za tę serię, w nowym studiu Kodaki znajdziemy również kompozytora Masami Takadę oraz dwóch ilustratorów, Komatsuzakiego i Shimadoriru. Nie zabraknie także Kotaro Uchikoshiego, odpowiedzialnego za serię Zero Escape oraz Nakazawy (Ever 17). Studio Too Kyo Games łącznie będzie się składać  z 7 deweloperów, jednak biorąc pod uwagę ich twórczość, o jakość nadchodzących tytułów możemy być spokojni.

Scenariusz pierwszego projektu Too Kyo Games jest opracowywany zarówno przez Kazutakę Kodakę, jak i Kotaro Uchikoshiego. Motywem przewodnim produkcji będzie Despair x Extreme Limit, więc wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z grą przypominającą serię Danganronpa. Drugi z projektów zostanie opracowany przez studio Studio Pierrot i najprawdopodobniej będzie to anime.  Zarys ujawniony przez twórców brzmi Everyone is a Villain.

Trzeci projekt został określony jako „Śmiertelna gra wykonana przez dzieci dla dzieci”. Czwarty i zarazem ostatni tytuł będzie tajemniczą grą Dark Fantasy współtworzoną ze studiem Spike Chunsoft, gdzie wcześniej pracował Kodaka. Twórca podkreślił, że wciąż chce współpracować z tą firmą, nawet po jej opuszczeniu.

Podczas livestreamu Kazutaka Kodaka został również zapytany o to, co się stanie z serią Danganronpa. Twórca bez wahania odpowiedział:

Danganronpa uformowała moje życie. Nie wiem, czy w najbliższym czasie będziemy w stanie stworzyć więcej gier, ale jeśli okażą się one sukcesem, chciałbym ponownie się jej przyjrzeć.

Too Kyo Games – Grafiki dotyczące nadchodzących projektów studia:

Źródło: https://twitter.com/bk2128

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów