The Division 2 – poznajmy frakcję True Sons

The Division 2
The Division 2

The Division 2 nie będzie opierało się podczas walki na frakcjach znanych z pierwszej części. Massive doda nowe, a jedną z nich będzie True Sons, która może przypominać Last Man Batallion.

True Sons to grupa radykałów, a ich dowódcą jest były żołnierz pracujący dla JTF. Reszta frakcji stanowią kryminaliści. Ich głównym celem jest dominacja nad Waszyngtonem, którą mogą osiągnąć poprzez eliminację swoich wrogów. Według nich Ameryka powstała przez przelew krwi i tak też powinno być z nowym społeczeństwem, które przeżyło pandemię rozpoczętą w pierwszej części.

Antwon Ridgeway (dowódca True Sons) pracował wcześniej dla JTF i był odpowiedzialny za utrzymywanie ładu na wyspie Roosevelta. Właśnie tam założono główny punkt kwarantanny. Ridgeway po zauważeniu niedoli cywili zdał sobie sprawę, że JTF nie ma pomysłu jak może pomóc ludności cywilnej. To był punkt zwrotny w jego życiu i stwierdził, że większość ludzi nie przeżyje pandemii panującej w Waszyngtonie.

Antwon postanowił rozstawić ochronę punktu kwarantanny w jego najważniejszych punktach. Jego działanie sprawiło, że osoby mieszkające w tym punkcie nie były w stanie się z niego wydostać. Stwierdził nawet, że ma prawo pozbawić ludzi jedzenia, co ostatecznie doprowadziło do śmierci głodowej większości. Z lekami było podobnie, pomimo ich posiadania nie rozdawał ich potrzebującym, a jedynie swoim podwładnym.

True Sons Medyk

Ridgeway za wszelką cenę chciał poprawić swoją jakość życia w tych ciężkich dla Amerykanów czasach, co dotyczyło również jego podwładnych. Gdy jednego z jego dowódców go uwięził, Ridgeway był świadkiem niebywałej lojalności swoich podwładnych, ponieważ szybko zdołali go uwolnić.

Archetypy przeciwników:

  • Szturmowcy: najzwyklejsi przeciwnicy, ich zadaniem jest otoczenie postaci sterowanych przez gracza/graczy
  • Snajperzy: walczą na odległość i są ciężcy do wykrycia, ponieważ mogą leżeć w swojej pozycji snajperskiej
  • Odrzutnicy: podobna klasa przeciwników wystepuje w Division. Zazwyczaj ich styl walki jest oparty na rzucaniu granatów
  • Medycy: są odpowiedzialni za uzdrawianie reszty drużyny i mogą nawet przywrócić do życia pokonanych przez nas przeciwników. Jeżeli uszkodzimy ich plecak nie będą w stanie pomagać swoim
  • Tank: jest wyposażony w potężną zbroję, którą na szczęście możemy zniszczyć lub strzelać w jego słabe punkty. Najlepiej podczas walki z tym archetypem przeciwnika używać broni charakterystycznych dla wybranej Specjalizacji. Najlepiej sprawdzi się granatnik.
  • Obezwładniacze: używają specjalnej piany, którą mogą zatrzymać postać sterowaną przez gracza/graczy. Po obezwładnieniu postaci gracza, obezwładniacz od razu przełącza się w tryb ataku i jak najszybciej chce nas wyłączyć z potyczki

Najlżejszą taktyką w walce z True Sons jest eliminacja medyka w pierwszej kolejności. Dzięki temu nie będziemy musieli ciągle walczyć z tymi samymi przeciwnikami. Później warto zająć się obezwładniaczem, szturmowcem i na koniec zostać przeciwnika w zbroi.

True Sons

The Division 2 zadebiutuje 15 marca 2019 roku na PlayStation 4, Xboksie One i PC. Według ostatnich informacji z UbiDay 2018 przeprowadzonego w Japonii, testy beta mają ruszyć w styczniu przyszłego roku.


Źródło: https://tomclancy-thedivision.ubisoft.com/game/en-us/news-updates/338584/intelligence-annex-true-sons