Tell Me Why – twórcy Life is Strange skracają czas oczekiwania na kolejny epizod

Tell Me Why
Tell Me Why

Francuskie studio Dontnod Entertainment, które sławę i uznanie zdobyło dzięki serii Life is Strange, w listopadzie zeszłego roku zapowiedziało swój nowy projekt zatytułowany Tell Me Why. Do tej pory wiedzieliśmy, że ponownie będziemy mieli do czynienia z epizodyczną przygodówką poruszającą poważne problemy. W ostatnim wywiadzie producent wykonawczy studia, zdradził kilka dodatkowych szczegółów.

Gra będzie podzielona na trzy epizody, a na każdy kolejny gracze będą musieli poczekać nie kilka miesięcy, jak było w przypadku Life is Strange, a zaledwie kilka tygodni. Jak twierdzi sam deweloper, będzie to głównie czas dla graczy. Każdy, nieleżenie od tempa ogrywania gier, będzie mógł bez problemy zdążyć poznać historię przed premierą kolejnego epizodu. Gracze będą mieli również czas na przedyskutowanie historii na forach oraz podzielenie się własnymi teoriami na temat zaprezentowanych zdarzeń.

Tell Me Why opowie historię rodzeństwa Ronan – Alison i transpłciowego Tylera. Idąc do swojego domu na Alasce, bliźniacy będą wspominać swoją przeszłość, a każde z nich będzie miało inny pogląd na minione wydarzenia i ich wpływ na teraźniejszość. Gracz będzie mógł wybrać, w którą wersję wydarzeń wierzyć, a wybór ten będzie wpływał na rozwój historii.

Tell Me Why zadebiutuje latem na PC i Xbox One.