Techland zdradza wyniki finansowe za rok 2018

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Techland

Techland pochwalił się obiecującymi wynikami finansowymi za ubiegły rok.  Łączne przychody firmy za 2018, przekroczyły 182 mln zł, a zysk operacyjny wyniósł około 45 mln zł. Wynik netto przekroczył z kolei 101 mln zł. Sytuacja finansowa rodzimego dewelopera i wydawcy jest więc bardzo stabilna i pozwala spokojnie pracować nad dwoma wysokobudżetowymi tytułami. Jednym z nich jest oczywiście Dying Light, zapowiedziane podczas zeszłorocznych targów E3. Drugi projekt nie został jeszcze ujawniony.

Nakład Techlandu na produkcję nowych gier wyniosły w ubiegłym roku około 50 mln zł. Obecnie pracuje nad nimi ponad 400 osób w siedzibach we Wrocławiu oraz Warszawie.

Paweł Marchewka, prezes Techlandu, nie ukrywa, że sukces i niegasnąca popularność Dying Light, zapewniła firmie olbrzymi komfort przy tworzeniu nowych projektów.

Pokazy Dying Light 2 zostały bardzo dobrze odebrane. Podczas ubiegłorocznych targów E3 zdobyliśmy niemal 30 nagród i nominacji, w tym także nagrody od największych czasopism i portali piszących o grach. Równolegle tworzymy jeszcze jedną grę klasy AAA, jej fabuła jest osadzona w świecie fantasy, z elementami RPG. Mamy świetny zespół i własny, autorski silnik graficzny dzięki czemu mamy znacznie większą swobodę w tworzeniu gier. Udowodniliśmy już nie raz, że nie wybieramy dróg na skróty. Produkty wychodzące z naszego studia muszą być najwyższej jakości, choć naturalnie ich stworzenie wymaga czasu, kreatywności i determinacji w dążeniu do celu.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów