Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

FILMY I SERIALE

Sześć filmów Netflixa na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Netflix

Cannes nie polubiło Netflixa, ale zrobiła to Wenecja. Potentat streamingu wideo pokaże na tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Wenecji, która odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 8 września, aż sześć swoich produkcji. Cztery z nich wezmą udział w konkursie głównym.

Sulla Mia Pelle otworzy selekcję Orizzonti (Horyzonty). Film opowie historię najbardziej kontrowersyjnego procesu we Włoszech w ostatnich latach. Stefano Cucchi zostaje zatrzymany za drobne przestępstwo, a w trakcie pobytu w areszcie ginie w tajemniczych okolicznościach.  W ciągu jednego tygodnia życie pewnej rodziny odmienia się na zawsze.

Kolejnym filmy wezmą udział w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Wenecji i będą to:

22 July –  opowiada o wydarzeniach rozgrywających się bezpośrednio po najtragiczniejszym zamachu terrorystycznym w historii Norwegii. 22 lipca 2011 roku prawicowy ekstremista zdetonował bombę w samochodzie-pułapce na terenie Oslo, a następnie otworzył ogień na obozie organizacji młodzieżowej, zabijając łącznie 77 osób. W 22 July, towarzysząc jednej z ocalałych z zamachu osób w fizycznej i emocjonalnej podróży, obserwujemy, jak cały kraj radzi sobie na drodze do pojednania i zagojenia ran. Film wyreżyserował nominowany do Oscara Paula Greengrassa (Kapitan Phillips, Lot 93).

Roma – opowiada historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami. Za film odpowiada Alfonso Cuarón (Grawitacja, Ludzkie dzieci).

The Ballad of Buster Scruggs – film nowelowy w sześciu częściach, seria opowieści o Dzikim Zachodzie przedstawionych z wyjątkowej i niezrównanej perspektywy braci Joela i Ethana Coenów. Każdy rozdział przedstawia oddzielną historię o amerykańskim Zachodzie.

Poza konkursem obejrzymy The Other Side of the Wind opowiadający historię słynnego filmowca J.J. „Jake’a” Hannaforda (Huston), który wraca do Hollywood po latach życia na dobrowolnym zesłaniu w Europie, planując dokończyć pracę nad własnym innowacyjnym filmem. Ostatni film Wellesa to satyra na klasyczny system studyjny Hollywood i nowy establishment, który w tamtym czasie przeprowadzał swoją rewolucję. To zarówno fascynująca kapsuła czasu z odległej dziś ery kina, jak i długo wyczekiwane „nowe” dzieło niekwestionowanego mistrza w swoim fachu. Jest to ostatni i niedokończony film słynnego Orsona Wellesa (Obywatel Kane).

Ostatnią z produkcji jest dokument They’ll Love Me When I’m Dead, który będzie miał swoją europejską premierą. Film opowiada prowokacyjną historię legendarnego reżysera Orsona Wellesa w ostatnich 15 latach jego życia.  W roku 1970 Welles, którego już od dawna nie postrzega się jako „cudownego dziecka” Hollywood i twórcy Obywatela Kane’a, jako artysta na wygnaniu liczy na swój wielki powrót dzięki projektowi The Other Side of the Wind. Przez lata Welles pracuje nad filmem o starzejącym się reżyserze usiłującym dokończyć swoje ostatnie wielkie dzieło. Zdjęcia do filmu powstają niskim nakładem kosztów i w chaotycznych warunkach, a w cały proces zaangażowana jest ekipa młodych filmowców-idealistów, podczas gdy Welles nieustannie walczy ze sponsorami i przeciwnościami losu. W 1985 roku Welles umiera, pozostawiając po sobie najsłynniejszy niedokończony film w historii kina. Przez dziesięciolecia negatyw filmu pozostawał w skarbcu – aż do teraz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Wszystkie wymienione tytuły pojawią się na Netflixie na całym świecie do końca bieżącego roku.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement