Star Wars: Assault Team

Star Wars Assault Team

Od kilku dni gram w bardzo wciągająca gierkę na smartphony od LukasArt Star Wars: Assault Team.  Fabuła gry jak sam tytuł wskazuje jest umieszczona w uniwersum gwiezdnych wojen. Jest to połączenie gry turowej, karcianej i RPG. Rozgrywka rozpoczyna się zawsze od wyboru kart, którymi chcemy przejść daną misję. Po planszy przemieszczamy się automatycznie od jednej do następnej partii przeciwników. Każda postać ma swoje dodatkowe umiejętności, które wpływają na rozgrywkę.Wygrywamy gdy będziemy mieć mocniejsze postacie i lepiej niż przeciwnik wykorzystamy ich umiejętności. Gra wymaga od nas myślenia i opracowania różnych taktyk w zależności od grup przeciwników spotkanych na drodze. Rozgrywkę rozpoczynamy na staktu kosmicznym Devastator z którego próbuje uciec Han Solo. Szybko do tego bohatera dołączą inne postacie z uniwersum jak np. Luke Skywalker czy robot R2-D2. 

Poza główną fabułą do dyspozycji gracza mamy misje specjalne, które zmieniają się cyklicznie. W poniedziałki np. mamy Monday mech Mayhem, grając  mamy możliwość wygrania specjalnych przedmiotów związanych z kartami droidów (np. szybsze ich levelowanie).  Są również  misje promocyjne (wygrywanie dodatkowych kart przedmiotów do danych klas) czy zadania treningowe (karty dotyczące wzrostu XP). Rozgrywkę uzupełnia tryb areny gdzie gramy przeciwko zestawom innych graczy.

Star Wars Assault Team (1)

Grywalność jest duża, a pozycja ta dzięki krótkim misjom idealnie nadaje się do gry w trasie. Minusem niestety są mikropłatności, które dają o sobie znać na późniejszych levelach. Do zagrania misji potrzebujemy energię, a niektóre dalsze plansze potrzebują czasami ponad 5 punktów (1 punkt odradza się co 2 minuty, maksymalnie można uzbierać 18). Gdy skończy się nam energia musimy, albo czekać lub kupić ją za pomocą klejnotów (15 Gems to 6,03 zł).

Grafika prezentuje się bardzo dobrze. Karty są świetne narysowane i miło się im przygląda. Przeciwnicy poruszają się płynnie, a od czasu do czasu w tle wybuchają statki kosmiczni i inne elementy otoczenia. Muzyka jest w klimacie Star Wars.

Na sam koniec warto wspomnieć, że tytuł ten jest dostępny na telefony z Androidem, iOS, Windows Phone oraz w systemie Windows 8.

Galeria Star Wars: Assault Team