Sony zaprezentowało interfejs PlayStation 5

Menu Playstation 5
Menu Playstation 5

Sony w końcu zaprezentowało menu systemu konsoli PlayStation 5. Japończycy oparli interfejs  na tej samej zasadzie, która obowiązuje w systemie PlayStation 4, uległ on jednak kosmetyce wizualnej i ulepszeniom technicznym.

Kliknięcie w dół, podobnie jak na PS4, otworzy menu dedykowane dla konkretnej gry. PlayStation Store stało się z kolei częścią interfejsu konsoli, zamiast działać jako oddzielna aplikacja.

Menu Playstation 5
Interfejs PS5

Szybkie menu, które na PlayStation 4 jest aktywowane przez naciśnięcie przycisku PlayStation, zostało zastąpione przez Centrum sterowania. Uruchamiamy je jednym naciśnięciem przycisku PS i pod wieloma względami przypomina strony gier w bibliotece Steam, na których można śledzić wiadomości, świeże zrzuty ekranu i „Wydarzenia”.

Menu Playstation 5 (2)
Menu PlayStation 5

Jako przykład zaprezentowano poziom z Sackboya, gdzie widzimy różne informacje o etapie, w tym przybliżony czas jego przejścia i dostępne wyzwania. Subskrybenci PS Plus będą mieli dostęp do specjalnych filmowych wskazówek dotyczących zaliczania określonych wyzwań.

Menu Utwórz, które zastępuje menu Udostępnij, pozwali nie tylko dzielić się zrzutami ekranu i filmami, ale także je modyfikować. Na PS4 można było tylko edytować wideo, ale na PS5 dodano edytor graficzny. Zrzuty ekranu i filmy są nagrywane w 4K.

Wielu udogodnieniom uległo także tworzenie imprez i funkcje społeczne. 

Konsola PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce 19 października.