Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS5

PS5 ma zupełnie nowy i szybszy interfejs użytkownika. Wygląd konsoli będzie można dostosować

Ps5 interface konsoli - propozycja przygotowana przez fana
Ps5 interface konsoli - propozycja przygotowana przez fana

Od kilku dni wiemy jak będzie wyglądać konsola PS5. Jednak Sony nie ogłosiło jeszcze, jak zmieni się interfejs użytkownika w stosunku do PlayStation 4. Matt MacLaurin, wiceprezes UX Design, podał kilka wstępnych informacji na ten temat. Chociaż nadal nie ma oficjalnych zrzutów ekranu, odpowiedział na kilka pytań za pośrednictwem swojego profilu na LinkedIn. Jego odpowiedzi sprawdzicie na forum ResetEra.

Interfejs użytkownika PS5 został całkowicie przeprojektowany

Jak wyjaśniają Matt MacLaurin, menu PS5 będzie zupełnie nowe, ponieważ nastąpił poważny przegląd interfejsu użytkownika PS4. Interfejs ma być przede wszystkim praktyczny. Oprócz nowego wyglądu wizualnego pracownik Sony wyjaśnia również, że zawartość interfejsu użytkownika powinna ładować się w „w milisekundach”. PlayStation 5 idzie więc inną drogą niż Xbox Series X. Nowa konsola Microsoftu według plotek, ma mieć identyczne menu jak Xbox One.

Wygląd konsoli PS5 będzie można dostosować

Przy okazji Matt MacLaurin odpowiedział na pytania użytkowników związane z kolorem konsoli. Wielu graczy martwi się, że sprzęt będzie dostępny tylko w białej wersji. Według MacLaurina na pewno na sklepowych półkach pojawią się edycje specjalne, o różnych kolorach:

„Na pewno zobaczycie edycje specjalne. Konsolę można również dostosowywać w sposób, który nie był możliwy w przypadku poprzednich generacji”.

Niestety kwestia konfiguracji wyglądu konsoli nie została rozwinięta. Możliwe, że chodzi tu o zdejmowane panele, które będzie można zastępować innymi wersjami kolorystycznymi, do kupienia jako oddzielny produkt.

Czy PlayStation 5 zniszczy na starcie konkurencję?

W sieci właściwie od razu, po ujawnieniu wyglądu konsoli PS5, zaczęły się pojawiać najróżniejsze projekty przygotowywane przez fanów.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Cena PlayStation 5 nie została jeszcze ujawniona. PS5 będzie na premierę dostępne w dwóch wersjach, z napędem optycznym oraz digital edition. Premiera konsoli ma odbyć się pod koniec roku.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

TESTY SPRZĘTÓW

Listopad 2020 roku to dla graczy ten wyjątkowy okres, który zdarza się raz na 6-7 lat. Dokładnie 10 listopada na rynku pojawi się konsola...

TESTY SPRZĘTÓW

W dzisiejszych czasach kamera internetowa to bardzo przydatne urządzenie. Możemy je użyć do pracy zdalnej, nauki czy stremowania naszego wizerunku w czasie gry. W...

RECENZJE GIER

Ghostrunner pojawił się na rynku w idealnym dla momencie, wypełniając lukę, którą pozostawił po sobie przesunięty na grudzień Cyberpunk 2077. Część wygłodniałych cyberpunkowych klimatów...

Advertisement