Sony tworzy kartridże, ale nie dla PlayStation 5

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
TOIO Kartridż

Na początku bieżącego miesiąca media growe obiegła plotka, że Sony produkuje kartridże SSD dla nieznanej konsoli. Oczywiście pierwsze co wszystkim wpadło do głowy to PlayStation 5, a wyobraźnie graczy rozpalił jeszcze fakt, że Sony potwierdziło, że pracuje nad kartridżami. Jak się jednak okazało, nie są one przeznaczona dla mającej zadebiutować pod koniec przyszłego roku, nowej konsoli japońskiego giganta, ale dla platformy TOIO. Jest to interaktywna gra dla dzieci dostępna wyłącznie w Japonii, a jej zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Według najnowszych plotek premiera PlayStation 5 ma nastąpić 20 listopada przyszłego roku. Oficjalnego potwierdzenia tej daty możemy się spodziewać 12 lutego podczas PlayStation Meeting. Nowa konsola Sony ma być wyposażone w dysk SSD o pojemności 2 TB, na premierę będzie dostępna z grą Gran Turismo 7, a jej cena to 499 dolarów. Informacje te wydają się bardziej prawdopodobne niż kartridże, ale to wciąż tylko plotki.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów