Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS4

PlayStation 5 zostanie zaprezentowane przez Sony w połowie 2019 roku (Plotka)

Playstation 5
Playstation 5

PlayStation 5 prędzej czy później zadebiutuje na rynku, a jeden z najnowszych przecieków rzuca nieco więcej światła na prawdopodobną prezentację najnowszej konsoli Sony.

RuthenicCookie jako pierwszy informował o nieobecności Sony na przyszłorocznych targach E3 w Los Angeles. Początkowo można było myśleć, że odpuszczenie tegorocznego PlayStation Experience jest związane z szykowaniem mocnych premier na targi w Stanach Zjednoczonych, ale tak się nie stało.

Najnowsza konsola Sony prawdopodobnie zostanie zapowiedziana w połowie przyszłego roku, a więcej dowiemy się o niej na PS Experience 2019. Według przecieku Sony planuje rozpoczęcie sprzedaży konsoli w marcu 2020 roku, choć data może ulec zmianie i sprzęt ostatecznie miałby się pojawić dopiero w listopadzie.

Tym razem Japończycy mierzą wysoko z wydajnością konsoli, ponieważ PlayStation 5 nie powinno mieć problemów z uruchamianiem gier w 4K w 60 klatkach na sekundę. Wszystko za sprawą 8 – rdzeniowego procesora AMD Ryzen, ale przez jego zastosowanie cena może podskoczyć do 500$.

Sama konsola to nie wszystko, ponieważ w tym samym momencie powinny pojawić się nowe gogle wirtualnej rzeczywistości – PlayStation VR 2. Tym razem jednostka obliczeniowa gogli ma zostać wbudowana w konsolę. PS VR 2 ma dostać kamerkę, która będzie śledzić pozycję gracza i kontrolera DualShock 5.

Gry pokroju Ghost of Tsushima, The Last of Us Part 2 czy Death Stranding, pojawią się również na konsoli dziewiątej generacji.

Najważniejsze informacje o PlayStation 5:

 • PlayStation Experience powróci w 2019 roku
 • Większość studiów deweloperskich ma już dev kity PlayStation 5
 • Sony przygotowuje się do zapowiedzi konsoli i to główny powód nieobecności na E3 2019
 • Krótka zapowiedź w połowie przyszłego roku, całkowita pod koniec
 • Opóźnienie premiery Anthem spowodowane przygotowywaniem gry na dev kitach PS5
 • Death Stranding i Ghost of Tsushima powstają na nową konsolę Sony
 • The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima i Death Stranding mają być tytułami startowymi
 • Sony nie chce, żeby ich najważniejsze gry powstały wyłącznie z myślą o konsoli nowej generacji, więc pojawią się też na obecnej
 • Red Dead Redemption 2 ma pojawić się na nowej generacji w 2020 roku
 • Sprzedaż konsoli w marcu lub listopadzie 2020 roku
 • PS VR 2 dostanie nowe kontrolery PlayStation Move i dedykowane rękawice, choć one są jeszcze w fazie testów
 • Ape Escape 4 pojawi się na PS5
 • brak wzmianki o wstecznej kompatybilności, ale najnowsze gry z PS4 mają być dostępne na PS5
 • Nazwa konsoli może zostać zmieniona na PSV

Przygotowywany przez BioWare Anthem ma być opóźniony po raz kolejny. Wszystko z powodu planowania premiery gry na nową konsolę Sony.

PlayStation 4 skończyło właśnie 5 lat, więc to chyba odpowiedni moment na zapowiedź następnej konsoli Sony. Pamiętajcie, że większość informacji nie musi się pokrywać z rzeczywistością i wszystkiego dowiemy się podczas prezentacji sprzętu.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

TESTY SPRZĘTÓW

Listopad 2020 roku to dla graczy ten wyjątkowy okres, który zdarza się raz na 6-7 lat. Dokładnie 10 listopada na rynku pojawi się konsola...

TESTY SPRZĘTÓW

W dzisiejszych czasach kamera internetowa to bardzo przydatne urządzenie. Możemy je użyć do pracy zdalnej, nauki czy stremowania naszego wizerunku w czasie gry. W...

RECENZJE GIER

Ghostrunner pojawił się na rynku w idealnym dla momencie, wypełniając lukę, którą pozostawił po sobie przesunięty na grudzień Cyberpunk 2077. Część wygłodniałych cyberpunkowych klimatów...

Advertisement