Sony nie zapomni o PlayStation 4. Konsola ma być wspierana jeszcze przez 3 lata

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę

Sony powoli przygotowuje się do prezentacji konsoli nowej generacji, ale nie oznacza to, że nagle porzuci aktualną platformę. PlayStation 4 ma być kluczowym elementem przygotowującym graczy do przejścia na nową generację sprzętu.

Sony Investor Relations Playstation 4 Role 650x379

 

Obecna konsola po premierze nowego sprzętu może liczyć na 3 lata wsparcia, więc gry na nią nadal będą się pojawiać, choć wizualnie z pewnością będą odbiegać od edycji na PlayStation 5. Ponadto użytkownicy nowej konsoli będą mogli wykorzystać wsteczną kompatybilność, aby grać w gry ze starszej konsoli.

Warto dodać, że wszystkie dotąd zapowiedziane przez Sony gry, niezależnie od terminu premiery, będą dostępne na obecnej konsoli. Nie musimy się martwić, że nie zagramy w Ghost of Tsushima, Death Stranding czy The Last of Us Part II, pomimo że każda ze wspomnianych gier będzie grywalna na PlayStation 5.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/05/22/playstation-5-wont-immediately-replace-ps4/

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów