Smerfy: Misja Złoliść trafią w grudniu na PlayStation 5

Smerfy Misja Zlolisc 1

Firmy Microids, OSome Studio ora IMPS ogłosiły, że już 2 grudnia gra Smerfy: Misja Złoliść trafi na konsolę PlayStation 5. Wcześniej zapowiadano, że produkcja na nową generację będzie dostępna dopiero na początku 2022 rok. Wciąż jednak nie wiemy co z wersją na Xbox Series. Tytuł na Nintendo Switch, PS4 i Xbox One będzie dostępny od 5 listopada w pełnej polskiej (oraz angielskiej) wersji językowej – z dubbingiem i napisami.

W grze po raz kolejny niebieskie leśne stworki będą musiały znaleźć sposób, aby pokrzyżować niecne plany odwiecznego wroga, Gargamela. W swoim mrocznym laboratorium, zły czarnoksiężnik odkrył bowiem formułę pozwalającą mu stworzyć nikczemną roślinę, zwaną Vileaf. Produkuje ona nasiona o nazwie Viletrap, które potrafią zwabić Smerfy i uwięzić je w roślinnych pułapkach. Ale to nie wszystko, rośliny przez swoją toksyczność są również wielkim zagrożeniem dla lasu.

W tej bardzo ważnej misji gracze przejmą kontrolę nad wyborową drużyną Smerfów, w skład której wchodzą Osiłek, Smerfetka, Ważniak i Łasuch.