Serial Wiedźmin otrzymał polski dubbing – Michał Żebrowski jako Geralt z Rivii!

Plakat Serialu Wiedźmin
Plakat Serialu Wiedźmin

Serial Wiedźmin, oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego, zostanie udostępniony 20 grudnia na platformie Netflix z polskim dubbingiem, lektorem i napisami. Tak więc widzowie będą mieli pełną dowolność w wyborze polskiej lokalizacji.

Najbardziej zaskakujące jest stworzenie wersji dubbingowej. O ile podkładanie głosów przez rodzimych aktorów nie jest niczym niezwykłym w grach komputerowych, to jednak w serialach dla dorosłych jest to bardzo rzadki zabieg. Netflix jednak specjalnie dla polskich fanów, po raz pierwszy zdecydował się na przygotowania zarówno polskiej ścieżki dźwiękowej czytanej przez lektora, jak i pełnego dubbingu.

Głównemu bohaterowi, samotnemu łowcy potworów – Geraltowi z Rivii – głosu użyczył Michał Żebrowski. Z kolei Yennefer otrzyma głos od Justyny Kowalskiej, Ciri od Natalii Smagackiej, a polskim Jaskrem został Marcin Franc.

Pierwsze kwestie dubbingu można usłyszeć na udostępnionym poniżej zwiastunie.

Będziecie oglądać Wiedźmina z dubbingiem? A może zamiast Michał Żebrowskiego wolelibyście usłyszeć głos Jacka Rozenka, czyli growego Wiedźmina?