Scalebound jako gra na wyłączność Nintendo Switch?

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Pamiętacie Scalebound? Tak ten ekskluzywny tytuł na Xbox One, po którego anulowaniu okazało się, że Microsoft w tej generacji już niczym nie zaskoczy. Teraz temat gry produkowanej przez Platinum Games powraca, za sprawą plotki, której źródłem jest serwis Nintendo Insider. Otóż okazuje się, że Scalebound może powrócić jako tytuł na wyłączność dla konsoli Nintendo Switch.

Gdy na początku 2017 roku Microsoft anulował projekt, gracze byli zszokowani. Gra akcji z walecznym protagonistą i gigantycznym smokiem zapowiadała się całkiem ciekawie. Wcześniej wielokrotnie prezentowano materiały z rozgrywki, a demo gry było dostępne na największych targach gamingowych jak E3 czy Gamescom. Przyczyną anulowania projektu, miały być kwestie biznesowe. Brzmi to dość enigmatycznie, dlatego zakładano, że amerykańskiej firmie nie spodobał się stan w jakim była gra przed samym wydaniem.

Choć sensację o wskrzeszeniu Scalebound należy wciąż postrzegać jako plotkę, to warto pamiętać, że Nintendo ratowało już w przeszłości inne tytuły przed zapomnieniem. Bayonetta 2, pierwotnie opracowywana pod Sega, pozostała na wpół ukończona i nikt nie mógł jej sfinansować. Z pomocą przyszło Nintendo, które wydało grę na konsoli Wii U.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów